» 2020/06 KNAPOVECKÁ POUŤ


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2020/01 TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

V sobotu 4. ledna 2020 se konala v našich obcích Tříkrálová sbírka Charity ČR. Sbírku připravila Jana Staňková, P. Vladislav Brokeš.


 
 
 
 
 

» 2019/06 SRAZ RODÁKŮ V KNAPOVCI

V sobotu 29.června 2019 jsme připravili sraz rodáků z Knapovce. Akce se moc povedla a hodně jsme se pobavili. Sraz rodáků se v Knapovci nikdy neuskutečnil a o to bylo zajímavější, když dorazili na setkání další a další Knapováci. S některými rodáky a kamarády jsme se neviděli i přes čtyřicet let. Své místo si našly i slzičky v očích a naopak veselost při zjišťování kdo je kdo. Stovka účastníků akce si měla stále o čem povídat při dobrém občerstvení a pivečku. Mnoho vzpomínek proběhlo při zhlédnutí galerie fotek, které jsme připravili z různých akcí v Knapovci - od minulosti až po současnost. Hodně lidiček bylo překvapeno, jak se Knapovec změnil v krásnou vesničku, kde se nachází hodně hezky upravených míst. Akci připravila Tělovýchovná jednota v Knapovci. Děkujeme všem pomocníkům za uskutečnění akce.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2019/06 KNAPOVECKÁ POUŤ

Poslední červnovou neděli 30.6.2019 byla v Knapovci pouť v rámci programu se uskutečnila prohlídka sakrálních staveb Knapovce - kostel sv. Petra a Pavla a hřbitovní  kaple Zmrtvýchvstání Páně. Dále následovala mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla s doprovodem rytmické kapely z ústecké farnosti. K tanci a poslechu zahrála na louce před kostelem kapela Šedous band z Ústí nad Orlicí, dále bylo divadelní představení pohádka Kuba a tři čerti – divadelní  soubor Vicena  z Ústí nad Orlicí. Požární útok SDH Knapovec předvedl ukázky požárního sportu.  Bylo zajištěno občerstvení, točené pivo, buřty a pouťové koláče, také kolotoč pro děti.  Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí Jana Staňková a P.Vladislav Broš.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2019/04 PÁLENÍ ČARODĚJNIC

V úterý 30.4.2019 jsme se sešli u kulturáku v Knapovci na pálení čarodějnic:* opekli jsme si buřtíky, popili pivečko, popovídali a strávili jsme tak hezký večer - TJ Knapovec.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2018/10 POSVÍCENÍ V KNAPOVCI

V neděli 21. října 2018 se uskutečnilo Knapovecké posvícení. V kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci byla mše sv. s doprovodem rytmické skupiny z Ústí nad Orlicí a dále zahrál v kulturáku pod kaštany divadelní spolek DOVEDA ze Sloupnice autorský kabaret inspirovaný českou historií Český děják. Divadelní představení mělo veliký úspěch. Připravila Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.     


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2018/06 KNAPOVECKÁ POUŤ

V neděli 24.6.2018 se v Knapovci konala tradiční Knapovecká pouť. Odpoledne začalo naučnou vycházkou po lidových stavbách v Knapovci. Poté se v kostele sv. Petra a Pavla konala pouťová bohoslužba. Na louce pod kostelem zahrála country kapela Kalumet z Rychnova nad Kněžnou a pro děti byl připraven kolotoč, vláček a skákací hrad.  Členové DS Vicena pro děti připravili loutkovou pohádku o přátelství dvou malých strašidel Jak si hrají strašidla a na závěr předvedl ukázky požárního sportu místní sbor dobrovolných hasičů.  Před kostelem bylo také připravené občerstvení a pouťové koláče. Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí.  Připravila Jana Staňková, tel. 603 569 884 a P. Vl. Brokeš.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2018/04 PÁLENÍ ČARODĚJNIC

V pondělí 30. dubna 2018 jsme připravili u dětského hřiště v Knapovci pálení čarodějnic. Odlet v čarodějnickém oblečení byl odstartován v 20.00 hodin. Všechny čarodějnice a čarodějové dostali za jejich snahu dáreček. Při dobrém občerstvení, hudbě, tanečku a dobré náladě jsme měli hezký večer. Za Tělovýchovnou jednotu připravila Hana Drobná.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2018/03 VELIKONOCE V KNAPOVCI

Na Květnou neděli 25. března 2018 se uskutečnil v Knapovci  po mši svaté v kostele sv.Petra a Pavla koncert folkové skupiny KAPKY z Červené Vody. Kapky patří k nejzajímavějším současným formacím českého mainstreamového folku. Hrají melodický folk s lehce duchovními texty v obsazení kytara Davida Švestky, kontrabas jeho bratra Pavla, klávesy Hanky Švestkové a perkuse Kláry Macháčkové. Mají na svém kontě vydaná alba Kořeny (2005), Tóny v kapkách (2009) a Mohyly (2015). Po koncertu byli návštěvníci pozváni na občerstvení - velikonoční jidáše a jiné občerstvení před kostelem. Akce je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2018/01 TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Třikrálová sbírka v Knapovci - v místní části Knapovec se uskutečnila Tříkrálová sbírka Charity ČR. Tři králové chodili koledovat v Knapovci, Dolním a Horním Houžovci koledovat v sobotu 6. a neděli 7. ledna 2018. Sbírku organizovala PhDr Jana Staňková.


 
 
 
 
 
 

» 2017/10 POSVÍCENÍ V KNAPOVCI

V Knapovci na posvícení zpívala Campanula - v neděli 22. října 2017 na Knapovecké posvícení v kostele sv. Petra a Pavla byla mše svatá a v 16.15 hodin se představil smíšený komorní pěvecký sbor Campanula z Dolní Dobrouče s koncertem duchovní i světské hudby. Po koncertě bylo pro všechny domácí i návštěvníky připraveno malé občerstvení. Posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2017/06 KNAPOVECKÁ POUŤ

Poslední červnovou neděli 25.června 2017 jsme měli  Knapoveckou pouť. Při příležitosti desátého výročí obnovené Knapovecké pouti byla připravena naučná vycházka s výkladem pamětníků po zaniklých místech Knapovce. Bohoslužba v kostele sv. Petra a Pavla byla v 15.00 hodin - zpěvem ji doprovodila rytmická kapela z ústecké farnosti. Po 16. hodině hrála country kapela Ponny Expres. Místní Sbor dobrovolných hasičů z Knapovce předvedl ukázky požárního útoku a pro děti byla připravena divadelní pohádka Boty z pohádkové Lhoty, kterou přivezly děti z literárně-dramatického oboru ZUŠ Ústí nad Orlicí. Houpačky také nechyběly, občerstvení - točené pivo a pouťové koláče. Program pouti se konal pod širým nebem na louce pod kostelem. Město Ústí nad Orlicí tuto akci podporuje. Jana Staňková a P. Vladislav Brokeš.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2017/03 ÚKLID OBNOVENÝCH KŘÍŽKŮ

Do údržby kulturního dědictví se zapojili obyvatelé Do Knapovce i okolních obcí                                    V úterý 21. března 2017 se v Knapovci sešla skupina deseti dobrovolníků z Knapovce a okolních obcí. Ve dvojicích či trojicích se účastníci rozjeli po Knapovci, Dolním Houžovci a Horním Houžovci, aby provedli úklid a průřez náletových dřevin u nově obnovených památek v Knapovci a obou Houžovcích. Bylo uklizeno okolí všech šesti křížků opravených v roce 2015 v rámci projektu Po stopách kulturního dědictví Knapovce a také Sousoší Nejsvětější Trojice v Horním Houžovci. Na ukončení cca dvouhodinové brigády bylo připraveno občerstvení u kostela. Ondřej Staněk


 
 
 
 
 
 

» 2017/01 TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Tříkrálová sbírka v Knapovci

Místní část Knapovec se připojila k Tříkrálové sbírce Charity ČR. Tři králové naše obce navštívili v Knapovci, Dolním Houžovci a Horním Houžovci  v sobotu 7. a v neděli 8. ledna 2017 a vybralo se 6.536,- Kč, za což patří všem dárcům velké poděkování Jana Staňková.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2016/10 POSVÍCENÍ V KNAPOVCI

Hebrejské písně Shirim Ashirim opět v Knapovci 

U příležitosti Knapoveckého posvícení se konal v neděli 16.10.2016 v  kostele v Knapovci  koncert souboru Shirim Ashirim. Pětice hudebníků přijela po dvou letech s novým koncertním programem, ve kterém představila své nové CD.  Renáta Ulmannová (zpěv, housle, flétna), Tomáš Najbrt (kytara, šalmaj, brač, dudy), Daniel Matulík (basová kytara), Michaela Švorc (příčná flétna, perkuse, zpěv) a Tomáš Knotek (cajon, perkuse) hráli a zpívali současné hebrejské písně a biblické chvalozpěvy. Skupina je na české křesťanské scéně naprosto výjimečná díky kombinaci exotických nástrojů, starozákonních textů v hebrejštině a profesionální hudební produkci. Sváteční program začal mší svatou a dále pokračoval koncert Shirim Ashirim. Knapovecké posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P. Vladislav Brokeš


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2016/06 KNAPOVECKÁ POUŤ

V neděli 26. června 2016 v rámci Knapoveckého roku - poslední červnovou neděli se konala Knapovecká pouť.  Bohoslužba v kostele sv. Petra a Pavla zahájila odpoledne, dále pokračovalo divadlo pro děti a k pouťovému posezení zahrál  Žůžo band. Pro děti byly připraveny houpačky. Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí. Akci připravila PhDr. Jana Staňková.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2015/12 BESÍDKA V KOSTELE

V neděli 6. prosince 2015 se konala v kostele Petra a Pavla v Knapovci mše svatá. Poslechli jsme se koncert pěveckého sboru ČAS z Dolní Dobrouče a děti z Mateřské školy v Knapovci představily pásmo vánočních básniček a písní. Celé odpoledne se v Mateřské škole konala prodejní výstava vánočních dekorací, které vyrobily děti, maminky a paní učitelky. Vánoční občerstvení doplňovalo atmosféru akce. Besídku v kostele ukončil příchod mikuláše a anděla, kteří dětem rozdali dárečky. Akci připravila PhDr. Jana staňková ve spolupráci s Římskokatolickou farností p. V.Brokešem. Odpoledne bylo připraveno v rámci Knapoveckého roku za podpory Města Ústí nad Orlicí.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2015/10 POSVÍCENÍ V KNAPOVCI

V neděli 18. října 2015 se konalo Knapovecké posvícení. Od 15 hodin byla v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci mše sv. a od 16 hodin se představil Smíšený pěvecký sbor Žerotín z Brandýsa nad Orlicí s koncertem duchovní i světské hudby. Po koncertě byli pozvání všichni na posvícenské koláče a občerstvení před kostelem. Knapovecké posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného Městem Ústí nad Orlicí. PhDr. Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2014/04 VELIKONOCE

Květnou neděli 13. dubna 2014 se konalo v knapoveckém kostele  muzikálové představení Píseň písní na motivy mystického textu ze Starého zákona. Autorským muzikálem navázal litomyšlský soubor na úspěšný projekt Živé pašije, se kterým se představil v knapoveckém kostele v roce 2012. Píseň písní je příběhem o hledání Boží lásky, o míjení se a zrání, o překážkách a zkouškách, které dva lidi ve světě rozdělují. V projektu účinkuje přes padesát mladých hudebníků, sólistů, herců, tanečnic a zpěváků z Litomyšle. Po představení bylo občerstvení v duchu českých velikonoc z dílny knapoveckých cukrářek. Zároveň probíhala celé odpoledne v budově mateřské školy prodejní výstava velikonočních dekorací učitelek, maminek a dětí. Akci připravila Jana Staňková - akce byla podporována Městem Ústí nad Orlicí v rámci projektu Knapovecký rok.


 
 
 
 
 
 
 
 

» 2012/10 POSVÍCENÍ V KNAPOVCI

V NEDĚLI 21.10.2012 - V RÁMCI KNAPOVECKÝCH TRADIC JSME MĚLI V KNAPOVECKÉM KOSTELE POSVÍCENÍ.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2012/04 VELIKONOCE V KNAPOVCI

V NEDĚLI 1.DUBNA 2012 JSME MĚLI MOŽNOST SHLÉDNOUT V KNAPOVECKÉM KOSTELE ŽIVÉ PAŠIJE.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» 2012/01 TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

V LEDNU 2012 SE KONALA V KNAPOVCI TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA


 
 
 
 
 
 
 
 

CZDEEN

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | © hpvorlagen24