» 2020/08 ZLATÁ SVATBA V KNAPOVCI

V sobotu 22.srpna 2020 oslavili v našem kulturním domě manželé Doležalovi z Knapovce zlatou svatbu. Byli jsme při tom a bylo to moc fajn, nafotila Hana Drobná.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» TJ KNAPOVEC z.s.

Tělovýchovná jednota v Knapovci je registrována od listopadu 1991.  Organizace navázala na činnost tělovýchovného spolku SOKOL, který byl založen v Knapovci okolo roku 1930 místním občanem panem Kučerou, který pracoval v obci jako kovář. K cvičebním hodinám se členové spolku Sokolu scházeli v místním sále, KTERÝ JE NYNÍ JIŽ PO DEMILICI. 

Něco z činnosti Tělovýchovné jednoty v Knapovci:

* každý rok (od roku 1991)  ke konci měsíce června TJ Knapovec pořádal Memoriál Zdeňka Drobného - turnaj neregistrovaných mužstev v kopané. Drobný Zdeněk založil v roce 1976 KNAPOVECKÝ Mundial - turnaj neregistrovaných mužstev v kopané, který měl vždy veliký ohlas (NEJEN V ÚSTECKÉM OKRESE) a na hřišti v knapovském dolíčku se scházela stovka zapálených fotbalistů. Rok 1990 byl posledním rokem, kdy mohl tento turnaj zorganizovat (úmrtí). Všem následným organizátorům tohoto turnaje patří veliké poděkování. Jednalo se vždy o hodně starostí se zajištěním turnaje. Podmínky na našem fotbalovém hřišti nebyly úplně ideální.  Náročná byla úprava vlastního hřiště, tak i příprava zázemí k zajišťování občerstvení. V roce 2011 byl uspořádán poslední MEMORIAL Zdeňka Drobného.

* další významnou činností TJ Knapovec byla pořádání volejbalu na antukovém kurtu u sálu. Od jara 2010  jsme se každé úterý  scházeli na tenisovém kurtu a hráli volejbal, o který byl veliký zájem.                          Na ukončení volejbalové sezóny každý rok Tělovýchovná jednota Knapovec připravila (organizovala Hana Drobná) již od září 2010, kdy byl 1. ročník turnaje za účasti necelé desítky družstev -  VOLEJBALOVÝ TURNAJ NEREGISTROVANÝCH.

*  další činností TJ Knapovec je nohejbal, který získává velkou oblibu u hráčů dospělích i dětí.

*  další možností  sportovního vyžití  na kurtu je tenis, na který je kurt v posledních letech hodně využíván.

 Od května 2018 organizuje Tělovýchovná jednota v Knapovci cvičení a sporty v novém kulturním domě. 

 Od 28.března 2018 byla předsedkyní spolku TJ Knapovec z.s. zvolena Valnou hromadou Hana Drobná.

 

» 2018/10 AFRIKA - promítání

 

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 27. října 2018 - africké návraty – promítání s vyprávěním o třítýdenním putování v národních parcích Afriky JAR, Botswany a Zimbabwe s Hankou a Jardou Karlíkovými  z České Třebové v kulturáku v Knapovci. …………………naši cestu v Africe jsme započali v severní části Jihoafrické Republiky v Národním parku Pilanesberg. Již druhý den pobytu se nám podařilo zahlédnout levharta a setkání s touto krásnou velmi plachou šelmou jsme si zopakovali hned následující den. Po čtyřdenním pobytu v Manyane resortu jsme se přesunuli na dva dny do soukromé části Národního parku Madikwe Tau Game Lodge. Převážnou část naší dovolené jsme strávili v Botswaně, dvě noci v Khama Rhino Sanctury, kde jsme podnikli pěší vycházku do buše a stopovali jsme nosorožce. Krásného setkání s milými místními lidmi v Mankwe Bush Lodge a úžasného safari jsme si užili v Moremi. Samozřejmě jsme nevynechali plavbu na Okavangu v mokoro a jednu noc na malém ostrůvku Xobega v srdci delty Okavango. Poslední čtyři dny v Botswaně jsme strávili v Národním parku Chobe. A na závěr naší cesty jsme si dopřáli přelet vrtulníkem nad Viktoriinými vodopády ze Zimbabwské strany  .............. (úryvek z dobrodružného výprávění). Připravila Linda Seidlmanová a Hana Drobná.


 
 
 
 
 
 

CZDEEN

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | © hpvorlagen24