» AKCE V KNAPOVCI

Obdivuhodností Knapovce je hezká příroda. Obec je obklopena spoustou lesů, vyskytují se zde chráněné  lípy a údolím protéká Knapovecký potok. Tato vesnička je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklo výlety a odpočinek v přírodě. Pro děti jsme svépomoci vybudovali krásné dětské hřiště, kde si můžete posedět ve stínu památeční lípy - kam vás srdečně zveme. V Knapovci mají děti nově opravenou budovu Mateřské školy, která má růžovou barvu. Od dubna 2018 můžeme využívat nové Komunitní centrum, které je určeno pro sport, společenské akce místních spolků a také pro akce soukromé. Součástí nového Komunitního centra je také antukový kurt, kde si můžete zahrát tenis, nohejbal, volejbal a jiné sporty.(https://cs.wikipedia.org/wiki/Knapovec#Reference)

KNAPOVEC JE ZDE   

smile smile smile smile smile

FOTO:

* DĚTSKÉ HŘIŠTĚ * MATEŘSKÁ ŠKOLA * TENISOVÝ KURT *

* NOVÁ BUDOVA KOMUNITNÍHO CENTRA / KULTURNÍ DŮM *

        *   NAJDETE VE FOTOGALERII V LEVÉM HORNÍM MENU.

smile smile smile smile smile

 KOMUNITNÍ CENTRUM / KULTURNÍ DŮM / V KNAPOVCI :

 * MOŽNOST PRONÁJMU *

*  ČEPUJEME ZDE POUZE PIVO BERNARD !!!

  PIVO BERNARD SE ČEPUJE I PŘI SOUKROMÝCH AKCÍCH  !!!

* SOUKROMÉ AKCE  (CENÍK VIZ MENU vlevo * NOVÉ KOMUNITNÍ CENTRUM) *

smile smile smile smile smilesmilesmile smile smile smile smile

* VYPŮJČENÍ TĚLOCVIČNY  NA SPORT  *  200 Kč/hod. *

*

*  VOLEJBAL PRO RADOST HRAJEME V ÚTERÝ od 18 hodin *

kde: * TĚLOCVIČNA / KOMUNITNÍ CENTRUM KNAPOVEC  /*

* V TĚLOCVIČNĚ NUTNOST PŘEZŮVEK BEZ ČERNÉ PODRÁŽKY *

Možnost zakoupení občerstvení !

Přijďte si s námi zahrát nebo jenom fandit !!!

Těšíme se na vás * Tělovýchovná jednota Knapovec.

 smile smile smile smile

*

*

PŘIPRAVOVANÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2024 

  smile      

 *  viz FCB / kde jsou umístěny pozvánky na jednotlivé akce:

 https://www.facebook.com/knapovec/ 

   smile

*

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2024

*

V sobotu 29.6.2024 Tělovýchovná jednota Knapovec připravila ve spolupráci s Mateřskou školoub iza podpory města Ústí nad Orlicí již tradiční akci ODPOLEDNE PRO DĚTI. Pro děti byl připraven bohatý program v soutěžích, malování na obličej a jiné. Děti si mohly vyzkoušet ve stanu Červeného kříže různé praktiky první pomoci, Avena připravila možnost jízdy v traktoru a Městská policie ukázala dětem jejich pomůcky při zásahu. Děkujeme všem sponzorům / hlavně městu Ústí nad Orlicí a ostatním viz FCB. Děti dostaly díky sponzorům a městu krásné dárečky a různé dobroty.

FOTO VIZ

https://www.facebook.com/knapovec/ 

* 

V sobotu 6. dubna 2024 jsme se připojili také v Knapovci k celostátní akci Ukliďme Česko. Uklidili jsme dětské hřiště, okolí Mateřské školy a zahradu, okolí budovy komunitního centra a podél komunikace v této části Knapovce. Děkujeme všem, kdo přišel uklízet s námi. Akci s malým občerstvením připravila Tělovýchovná jednota Knapovec.

FOTO viz 

 https://www.facebook.com/knapovec/ 

   

*

Na Květnou neděli 24. března 2024 se v knapoveckém kostele konala mše svatá a zhudebněný velikonoční příběh PAŠIJE. Bylo to moc pěkné. Akci připravila farnost Knapovec.

*

Farnost Knapovec připravila v sobotu 10.2.2024 1.ročník masopustního průvodu. Sraz masek a všech účastníků byl u bývalé fary pod kostelem /odkud se pokračovalo s hudbou, tanečky a taškařicemi průvodem po části Knapovce / cestou byly u domů občertvovací zastávky.

VIZ FOTO ZDE

*

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2023

*

Na Štědrý den jsme se již tradičně sešli ve 13 hod. pod břízkami u kostela, kde jsme provedli ochutnávku  tekutých vánočních dobrot. Potom jsme společně vyrazili na krátkou procházku, abychom se připravili na večerní hodování. Po procházce jsme si v kostele společně zaspívali vánoční koledy a odnesli betlémské světlo.

FOTO VIZ   

https://www.facebook.com/knapovec/ 

*

Farnost Knapovec připravili v neděli 10.prosince 2023 v kostele Advent s mikulášskou nadílkou. Měl zde vystoupení ústecký sbor ZUŠ Čekanky z Ústí nad Orlicí a děti z místní Mateřské školy. Pro děti byla připravena mikulášská nadílka s andělem a mikulášem. Za farnost Jana Staňková.

*

V sobotu 9. prosince 2023 Tělovýchovná jednota připravila v našem kulturáku v Knapovci předvánoční posezení s hudbou a tanečkem. Díky super hudbě DJ Jakuba, dobrému občerstvení a nápojům jsme si večírek skvěle užili až do ranních hodin. Za TJ Hana Drobná.

FOTO VIZ 

https://www.facebook.com/knapovec/ 

*

TJ Knapovec připravila na pátek 24.listopadu 2023 rozsvícení vánočního stromu na dětském hřišti. Našeho předvánočního setkání se také zúčastnil starosta Petr Hájek, místostarosta Jiří Preclík a místostarosta Pavel Svatoš. Místní Mateřská škola připravila již tradičně pásmo vánočních koled. Na ohni jsme si opekli klobásky, popíjeli svařáček, groček a moštík. Za TJ Knapovec Hana Drobná.

FOTO ZDE

*

Knapovecké posvícení se konalo v neděli 22. října 2023. V 15 hod. byla již tradiční mše svatá, od 16.30 hod. v budově Komunitního centra spolek Vicena odehrál divadelní hru Starci na chmelu. Bylo to moc hezké představení. Posvícenské odpoledne připravila Římskokatolická farnost Knapovec / za farnost Jana Staňková.

*

Odpoledne pro děti, které jsme připravili v sobotu 24.6.2023 v Knapovci společně s místní MŠ / se hodně vydařilo. Barevné cesty s úkoly se zúčastnilo na 50 dětí, které dostaly připravené balíčky a drobné odměny od sponzorů. Na kurtu se také konalo nohejbalové klání 4 družstev. Akce se hodně líbila. Za Tělovýchovnou jednotu Knapovec Hana Drobná. V neděli u kostela pokračovala pouťová neděle.

FOTO VIZ 

https://www.facebook.com/knapovec/ 

*

V neděli 30.dubna 2023 Tělovýchovná jednota Knapovec připravila čarodějnické posezení s opékáním buřtíků. Chladné počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak to bylo fajn.

FOTO VI

https://www.facebook.com/knapovec/ 

V sobotu 1.dubna 2023 jsme se i v Knapovci připojili k celostátní akci " Ukliďme Knapovec ". Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak se nás sešlo 19 brigádníků. Uklízeli jsme nepořádek v okolí zastávek autobusů, odpadky v okolí komunikace na Sluneční stráni, také okolí komunikace směr letiště a další prostranství po celém Knapovci. Paní učitelky z MŠ nám pomohly uklidit větvičky z naší krásné lípy na dětském hřišti. Plných pytlů odpadků k odvozu jsme připravili dost / až to pracovníky Tepvosu překvapilo. Po ukončení brigády jsme si opekli buřtíky, děti dostaly drobné sladkosti a také byl připraven teplý čaj. Občerstvení brigádníkům zajistila Tělovýchovná jednota Knapovec. Moc děkujeme všem brigádníkům za jejich účast na brigádě a úklid odpadků, které jiní lhostejně pohodí do naší krásné přírody.

FOTO VIZ 

 https://www.facebook.com/knapovec/ 

 

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2022

*

Včerejší podvečer jsme strávili jako každé úterý hrou ve volejbale. Tentokrát to byl volejbalový souboj / děti proti rodičům. U rodičů bylo znát, že již mají nějaké hráčské zkušenosti, ale byl to super sportovní zážitek. Díky všem, co chodí celoročně na volejbal !!! Můžeme si tak užívat volejbalová klání v tělocvičně nebo venku na kurtu. Přeji všem krásné vánoce/po novém roce/zase na place !!! Za TJ Knapovec Hana Drobná *úterý 20.12.2022.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

*

Na Štědrý den jsme se již tradičně sešli ve 13 hod. pod břízkami u kostela, kde jsme provedli ochutnávku  vánočních výrobků. Potom jsme společně vyrazili na krátkou procházku, abychom si bříška připravili na vánoční hodování. Je to fajn tradice a užíváme si vánoční procházku Hana Drobná.

FOTO viz 

 https://www.facebook.com/knapovec/ 

*

Děkujeme obyvatelům Knapovce, Dolního a Horního Houžovce, kteří se dne 8.12. 2022 zúčastnili veřejné schůze místního Osadního výboru za účasti starosty města Ústí nad Orlicí Petra Hájka a místostarosty Jiřího Preclíka. V první části schůze byl zvolen nový Osadní výbor / za naše obce ve složení: Bílý Zdeněk, Staněk Ondřej, Drobná Hana, Nečekalová Ivana, Kolář Vojtěch za Knapovec, za Dolní Houžovec byl zvolen Mikulecký Petr a Horní Houžovec Strákoš Petr. Ve druhé části schůze měli přítomní možnost klást dotazy zástupcům města. Nový Osadní výbor začne pracovat od nového roku 2023.

*

TAK TO BYL NÁŘEZ ! Na rozsvícení vánočního stromu v Knapovci v pátek 25.11.2022 se přišlo podívat cca 170 lidiček a možná i více. Tak to jsme opravdu nečekali ! Velké díky patří všem, kteří s námi prožili krásný předvánoční večer u našeho nádherně osvíceného vánočního stromu. Vážíme si účasti starosty města Ústí nad Orlicí pana Petra Hájka. Také díky dětem a p. učitelkám z MŠ za jejich pěvecké vystoupení. Všem díky moc ! Přejeme vám klidný, plný pohody předvánoční a vánoční čas / za TJ Knapovec Hana Drobná.

FOTO VIZ FOTOGALERII

*

V sobotu 5.11.2022 připravila Tělovýchovná jednota Knapovec v místním kulturáku večírek s reprodukovanou hudbou a tanečkem. Akce se povedla díky sedmi desítkám účastníků všech generací * tak jak jsme si to představovali. Díky všem za TJ Hana Drobná.

*

V rámci Knapoveckého posvícení se konal v neděli 16. října 2022 v Knapovci v kulturním domě komediální muzikál Legenda o zbloudilých duších. V 15.00 hodin byla v kostele sv. Petra a Pavla mše svatá s doprovodem rytmické skupiny.

*

V sobotu 27.8.2022 uspořádali hasiči v Komunitním centru v Knapovci langošové hody.

*

V pátek 29.7.2022 se uskutečnilo u hasičské zbrojnice v Knapovci slavnostní předání klíčů od nového dopravního hasičského automobilu.

FOTO ZDE

*

Tělovýchovná jednota Knapovec uspořádala v sobotu 25. června 2022 s místní Mateřskou školou na dětském hřišti a okolí Den pro děti. Společně s Mateřskou školou jsme pro děti připravili barevnou cestu, na které byly různé hry a soutěže. Všechny děti byly odměněny sladkými dárečkami. Součástí odpoledního programu byl také na kurtu u Komunitního centra již tradiční nohejbalový turnaj trojic. Nohejbalového turnaje se zúčastnilo 7 družstev. Ceny na nohejbal byly zakoupeny ze zaplaceného startovného od účastníků turnaje. Díky všem dospělákům, kteří nám pomohli s uspořádáním celé akce. Akci pro děti podporuje Město Ústí n.O.

FOTO ZDE A FOTOGALERIE

*

V neděli 27.6.2021 odpoledne se konala již tradiční Knapovecká pouť sv.Petra a Pavla. Odpoledne bylo zahájeno mší svatou, nechyběla také pohádka. Po celé pouťové odpoledne hrála k poslechu živá hudba. Akci připravila Jana Staňková.

*

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 30. dubna 2022 pálení čarodějnic u Komunitního centra v Knapovci. Opekli jsme buřtíky, na čepu bylo točené pivečko, popovídali jsme a strávili jsme tak hezký večer.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 * 

Na Květnou neděli 10. dubna 2022 se konaly v Knapovci pašijové hry se zpěvy O nejslavnějším zmrtvýchvstání  v kostele sv. Petra a Pavla. Odpoledne začalo mší svatou s hudebním doprovodem rytmické kapely, dále pokračovalo divadelní představení o utrpení a smrti Ježíše Krista. Lidové pašijové hry byly inspirací pro divadelníky ze Železného Brodu a Malé Skály. U kostela bylo podáváno občerstvení. Akce je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P. Vladislav Brokeš, děkan

FOTO ZDE 

  

Tělovýchovná jednota z.s. Knapovec na Valné hromadě v neděli  20. března 2022 hodnotila svoji činnost za uplynulý rok. Hlavním bodem schůze byla zpráva o hospodaření a hodnocení uskutečněných akcí připravené v roce 2021. Dalším bodem Valné hromady bylo plánování akcí na rok 2022.

  

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2021

  

Na Štědrý den 24.prosince 2021 jsme se již tradičně sešli pod břízkami v Knapovci a vyrazili jsme na krátkou vánoční vycházku. Při setkání a během procházky ochutnáváme tekuté domácí dobroty, popovídáme si a připravíme se tak na vánoční hodování. 

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

V sobotu 18. prosince 2021 dopoledne jsme se sešli partička 6 lidiček na zastávce Knapovec na brigádě. Podél obou stran zastávky jsme vyřezali křoví, upravili jsme větve u vzrostlých stromů, které zasahovaly na chodníky a obě strany zastávky jsme vyčistili od odpadků a velkého množství napadaného listí a větviček. Taky jsme vyřezali křoví na spojovací cestičce od dolní silnice v Knapovci nahoru k zastávce. Moc díky všem brigádníkům/sice jsme si dost mákli, ale pohled na vyčištěnou a úplně jinou zastávku je tou nejlepší odměnou. Za TJ Knapovec Hana Drobná.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

V neděli 5. prosince 2021 byl Mikuláš v Knapovci *odpoledne začalo mší svatou následované pohádkovým představením pro děti v provedení žáků ZUŠ Jaroslava Kociana. Po krátkém předvánočním programu v podání dětí z místní Mateřské školy dorazil Mikuláš s andělem a všechny přítomné děti obdarovali. Připravila Jana Staňková.

FOTO A VIDEO ZDE

 

V pátek 26. listopadu 2021 jsme již tradičně rozsvítili na dětském hřišti v Knapovcináš vánoční strom. Přivítali jsme tak nejen období vánočních svátků, ale i velkou nadílku sněhové pokrývky. Na krásném předvánočním večeru nám zazpívaly koledy děti z místní Mateřské školy. Moc si vážíme účasti starosty města Ústí nad Orlicí Petra Hájka, místostarosty Jiřího Preclíka a všech, kteří na toto setkání přišli. Předvánoční večer připravila Tělovýchovná jednota Knapovec.

FOTO A VIDEO ZDE

 

Osadní výbor Knapovce, Dolního a Horního Houžovce připravil ve čtvrtek 18. listopadu 2021 v Komunitním centru v Knapovci veřejnou schůzi. Škoda, že schůze se zúčastnilo pouze na dvě desítky zájemců o dění v našich obcích * většina schůzujících byla z obou Houžovců. Pozvání na schůzi přijali zástupci města Ústí nad Orlicí starosta Petr Hájek a místostarosta Jiří Preclík. Děkujeme všem, kteří na schůzi přišli, vyjádřili svoje názory a také pochválili, co se povedlo např. v Dolním Houžovci zařídit. Za Osadní výbor Hana Drobná.

FOTO viz fotogalerie 

 

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 6. listopadu 2021 promítání cestopisu o putování po národních parcích KENI A TANZANIE s Hankou a Jardou Karlíkovými z České Třebové. Promítání se uskutečnilo v Komunitním centru v Knapovci.

   

V neděli 17 října 2021 se v Knapovci konalo posvícení, které je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Od 15 hodin byla v kostele sv. Petra a Pavla mše svatá. Po mši  odehrála Anička Kukuczková divadelní představení "Kukačka - Přesto zůstal člověkem". Po celé odpoledne bylo před kostelem připraveno občerstvení. Jana Staňková a P. Vladislav Brokeš.

 FOTO ZDE

 

Pod zkratkou TORNÁDO 2021“ proběhla v pátek a sobotu veřejná sbírka, kterou uspořádali naši dobrovolní hasiči Ústí nad Orlicí I.. Během obou dnů se podařilo nashromáždit přes 10 tun zásob, materiálu a potřebného vybavení. Na cestu do postižených Mikulčic se v neděli ráno vydala kolona sedmi hasičských a nákladních vozidel, která vezla například stovky střešních latí, dvě nové elektro centrály, drobné nářadí (lopaty, kbelíky, košťata, kladiva, rukavice, hřebíky), dále pracovní obuv, nádoby na vodu, krycí plachty, dezinfekce, hygienické a úklidové prostředky, potraviny a mnoho mnoho dalšího. Na místo hasiči dorazili před polednem a dovezený materiál předali přímo svým místním kolegům, dobrovolným hasičům Mikulčice. Organizace na místě probíhala hladce a byla dobře organizována. Veškerý dovezený materiál byl umístěn v mikulčické hasičské zbrojnici. Celé akce se účastnilo na dvě desítky osob převážně hasičů z SDH Ústí nad Orlicí I. a SDH Knapovec a Libchavy. Kromě hasičských dopravních vozidel pro převoz materiálu poskytnuli dopravu také společnost EKOLA, TEPVOS a dva soukromí přepravci.

FOTO ZDE

 

V neděli 27.6.2021 odpoledne byla Knapovecká pouť sv.Petra a Pavla* součástí akce byla prohlídka kaple Panny Marie Bolestné v Dolním Houžovci a seznámení s připravovanou obnovou hřbitovní kaple v Knapovci. Dalším programem byla mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci s doprovodem rytmické kapely z ústecké farnosti,  folková kapela Žůžo band z Letohradu Kunčice a tři divadelní pohádky z kufříku a kousků hadříků Lenky Kaplanové a Ondry Šedy, členů DS Vicena Ústí n.O. Program pokračoval požárním útokem hasičů z SDH Knapovec. Během odpoledne bylo zajištěno na louce u kostela občerstvení,pro děti kolotoč. Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P. Vladislav Brokeš.

 FOTO ZDE

Tělovýchovná jednota Knapovec uspořádala v sobotu 26. června 2021 s místní Mateřskou školou na dětském hřišti a okolí Den pro děti. Společně s Mateřskou školou jsme připravili pro děti jako každý rok hry, soutěže s odměnami a sladké dobroty. Součástí odpoledního programu byl také již tradiční nohejbalový turnaj trojic na kurtu u Komunitního centra v Knapovci. Nohejbalového turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Ceny na nohejbal byly zakoupeny ze zaplaceného startovného od účastníků nohejbalu. Vydařené letní odpoledne navštívilo na 100 účastníků - z toho 45 soutěžících dětí.  Akci pro děti podporuje Město Ústí nad Orlicí. Za TJ Hana Drobná.

FOTO ZDE A FOTOGALERIE

 

  

Do průběhu sbírky v roce 2021 zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. Vzhledem ke zhoršení situace a celostátnímu zpřísnění restrikcí, rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES koledníci nevyjdou. Koleda ale zrušena není! Přesouvá se do onlině prostředí – proto přivítejte naše virtuální koledníky a přijměte online požehnání. Více informací naleznete na webu https://www.trikralovasbirka.cz/.

 

 USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2020 

 

V neděli 6. prosince 2020 byl připraven předvánoční program dětí z Mateřské školy Knapovec. Poté co děti zazpívaly několik vánočních koled přišel Mikuláš s Andělem a všechny děti obdaroval. Advent v Knapovci je součástí Knapoveckého roku podpořeného Městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková, P. Vladislav Brokeš.

FOTO ZDE

V sobotu 22. srpna 2020 oslavili v našem kulturním domě manželé Doležalovi z Knapovce zlatou svatbu. Byli jsme při tom a bylo to moc fajn, nafotila Hana Drobná.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

V neděli 28. června 2020 se konala knapovecká pouť: součástí programu poutě byly prohlídky interiérů kaple v Horním Houžovci a hřbitovní kaple v Knapovci. Obě prohlídky vedl historik Bc. Zdeněk Skalický z Městského muzea v Ústí nad Orlicí.  V 15.00 hod. byla mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla s doprovodem Cecilské hudební jednoty z ústecké farnosti. Po mši zahrála kapela Plusmínus Letohrad - folková kapela z Letohradu. Pro děti byla připravena pohádka Kuba a tři čerti - divadelní soubor Vicena z Ústí nad Orlicí. Místní sbor dobrovolných hasičů předvedl ukázky požárního sportu. Akce se konala na louce pod kostelem, kde bylo zajištěno občerstvení. Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková, tel. 603 569 884 a P. Vladislav Brokeš.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 27.června 2020 nohejbalový turnaj trojic, kterého se zúčastnilo 6 týmů a to nejen z Knapovce. Zároveň s turnajem Tělovýchovná jednota uspořádala hlavní program dne - sportovní odpoledne pro děti. Společně s Mateřskou školou v Knapovci jsme připravili pro děti na dětském hřišti a okolí - hry a soutěže s odměnami. Krásné počasí podpořilo naši sobotní akci, která se hodně vydařila. Akci podporuje Město Ústí nad Orlicí. Za TJ Knapovec Hana Drobná.

FOTO ZDE A FOTOGALERIE

Tělovýchovná jednota z.s. Knapovec na Valné hromadě v neděli 2.února 2020 hodnotila svoji činnost za uplynulý rok. Hlavním bodem schůze byla zpráva o hospodaření a hodnocení uskutečněných akcí připravené v roce 2019. Dalším bodem Valné hromady bylo plánování akcí na rok 2020.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

V sobotu 18. ledna se konala výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů v Knapovci. Tradičně nechyběli ani zástupci okolních sborů. Na programu Valné hromady byla zpráva o činnosti jednotky a sboru, finanční zpráva a další. Byla také předána ocenění členům sboru za dlouholetou činnost a přínos. Místní hasiči se zúčastnili řady zásahů a cvičení v rámci Integrovaného záchranného systému, ale také pomáhají při organizování akcí ve městě. 

FOTO ZDE

V sobotu 4. ledna 2020 se konala v našich obcích Tříkrálová sbírka Charity ČR. Sbírku připravila Jana Staňková, P. Vladislav Brokeš. V Knapovci, Horním a Dolním Houžovci se vybralo 13.697,- Kč. Charita děkuje všem, kdo se tříkarálové sbírky zúčastnili.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2019

 

Na Štědrý den 24.prosince 2019 jsme se již tradičně sešli pod břízkami v Knapovci a vyrazili jsme na krátkou vánoční vycházku. Při setkání a během procházky ochutnáváme tekuté domácí dobroty, popovídáme si a připravíme se tak na vánoční hodování. 

 FOTO VIZ FOTOGALERIE

Na Štědrý den 24. prosince 2019 jsme se sešli v knapoveckém kostele u betlému - ztišit se a zazpívat si vánoční koledy. Každý si mohl vzít lucerny na betlémské světlo. 

V neděli 8. prosince 2019 odpoledne se konala v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci mše svatá se slavnostním požehnáním nové kostelní mříže. Mříž byla pořízena z finančních prostředků Pardubického kraje, Města Ústí nad Orlicí, Římskokatolické farnosti Ústí nad Orlicí a darů farníků a občanů města a Knapovce. Dále pokračoval koncert pěveckého sboru Campanula z Dolní Dobrouče a předvánoční program dětí z Mateřské školky Knapovec s příchodem sv. Mikuláše s nadílkou. Občerstvení s horkým punčem a zdobenými perníčky bylo zajištěno. Advent v Knapovci je součástí Knapoveckého roku podpořeného městem Ústí nad Orlicí Jana Staňková, P. Vladislav Brokeš.

FOTO ZDE

 

V pátek 29. listopadu 2019 jsme již tradičně rozsvítili na dětském hřišti v Knapovci náš vánoční strom: *zahájili jsme tak období vánočních svátků – společně se zastavili, popovídali si při svařáčku, gročku, teplém moštu a jiných dobrotách. Předvánoční večer uvedly zpívánkami děti z místní Mateřské školy pod vedením paní ředitelky, které nám zazpívaly krásné vánoční koledy. Našeho rozsvícení vánočního stromu se zúčastnil také starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek a místostarosta Jiří Preclík - jejich návštěvy si moc vážíme.  Setkání připravila Tělovýchovná jednota Knapovec.

 

V neděli 20. října 2019 se konalo Knapovecké posvícení. Od 15.00 hodin se konala v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci mše svatá s doprovodem rytmické skupiny. Dále program pokračoval divadelní zábavou improvizační skupiny Paleťáci  z Pardubic. Ve formance se točilo pivo a bylo zajištěno posvícenské občerstvení. Knapovecké posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P. Vladislav Brokeš.

 FOTO ZDE

 

SPORTOVNÍ DEN PRO DĚTI, LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI A TURNAJ V NOHEJBALE připravila v sobotu 31. srpna 2019 u KULTURNÍHO DOMU V KNAPOVCI TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA KNAPOVEC. DĚTI SI UŽILY SPORTOVNÍ ODPOLEDNE A DOSPĚLÁCI NOHEJBALOVÝ TURNAJ TROJIC. Pro děti byly připraveny různé hry a soutěže se sladkými odměnami. Hlavní program sportovního odpoledne pro děti byla stopovaná, kde děti plnily různé úkoly. Během stopované na děti čekal poklad  s překvapením a odměnami. Sportovního odpoledne se zúčastnily místní i přespolní děti. Akci pro děti podporuje Město Ústí nad Orlicí. Na tenisovém kurtu se odehrál nohejbalový turnaj trojic, kterého se zúčastnilo 8 místních i přespolních družstev. Hlavní výhru si odneslo družstvo DRACI z Knapovce. Vítězné ceny na nohejbal byly zakoupeny ze zaplaceného startovného od účastníků nohejbalu. Turnaj v nohejbale měl veliký ohlas - těšíme se, že v těchto turnajích budeme i nadále pokračovat. Sportovní odpoledne se velmi vydařilo - velké poděkování patří všem, kteří pomohli s organizací celé akce. Za TJ Knapovec Hana Drobná.

FOTO ZDE A FOTOGALERIE

 

 

Poslední červnovou neděli 30.6.2019 byla v Knapovci pouť - v rámci programu se uskutečnila prohlídka sakrálních staveb Knapovce - kostel sv. Petra a Pavla a hřbitovní  kaple Zmrtvýchvstání Páně. Dále následovala mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla s doprovodem rytmické kapely z ústecké farnosti. K tanci a poslechu zahrála na louce před kostelem kapela Šedous band z Ústí nad Orlicí, dále bylo divadelní představení pohádka Kuba a tři čerti – divadelní  soubor Vicena  z Ústí nad Orlicí. Požární útok SDH Knapovec předvedl ukázky požárního sportu.  Bylo zajištěno občerstvení, točené pivo, buřty a pouťové koláče, také kolotoč pro děti.  Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.

 FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

V sobotu 29.června 2019 jsme připravili sraz rodáků z Knapovce. Akce se moc povedla a hodně jsme se pobavili. Sraz rodáků se v Knapovci nikdy neuskutečnil a o to bylo zajímavější, když dorazili na setkání další a další Knapováci. S některými rodáky a kamarády jsme se neviděli i přes čtyřicet let. Své místo si našly i slzičky v očích a naopak veselost při zjišťování kdo je kdo. Stovka účastníků akce si měla stále o čem povídat při dobrém občerstvení a pivečku. Mnoho vzpomínek proběhlo při zhlédnutí galerie fotek, které jsme připravili z různých akcí v Knapovci - od minulosti až po současnost. Hodně lidiček bylo překvapeno, jak se Knapovec změnil v krásnou vesničku, kde se nachází hodně hezky upravených míst. Akci připravila Tělovýchovná jednota v Knapovci, Hana Drobná. Děkujeme všem pomocníkům za uskutečnění akce.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

V sobotu 1. června 2019 jsme v Knapovci připravili již tradiční akci Den pro děti. Na  dětském hřišti a okolí proběhly pro šest desítek dětí různé soutěže a hry, za které děti dostávaly sladké odměny a dárky. Státní policie nám předvedla jak probíhá výcvik policejních psů. Městská policie dětem ukázala svoje auto, jejich vybavení a popovídali si s dětmi, jak se mají chovat v silničním provozu a na přechodech. Po nebi se nám prohnali parašutisti a ukázali nám, jak umí seskočit na cíl, který byl u dětského hřiště. Záverečnou atrakci pro děti měli hasiči města Ústí nad Orlicí. Dětem předvedli jejich auto s vybavením a děti pobavili pěnovou koupelí na zelené louce, kterou umí jenom hasiči. Den pro děti se konal v našem krásném "centru" Knapovce. Tuto akci podporuje Město Ústí nad Orlicí. Za TJ Knapovec připravily Hana Drobná a Linda Seidlmanová.

 FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

V úterý 30.4.2019 jsme se sešli u kulturáku v Knapovci na pálení čarodějnic:* opekli jsme si buřtíky, popili pivečko, popovídali a strávili jsme tak hezký večer - TJ Knapovec.

 VIZ FOTOGALERIE

V sobotu 27.4.2019 jsme připravili tradiční brigádu ke "Dni země*. Uklízeli jsme v Knapovci na dětském hřišti a okolí, okolo buňky a nového kulturáku. Vyměnili jsme a doplnili antuku na tenisovém kurtu, připravili jsme tak kurt na sezónu. Dále byla postavena hranice na pálení čarodějnic. Díky moc brigádníkům, kteří pomohli a věnovali svůj volný čas na zvelebení míst v obci. Děkujeme - TJ Knapovec.

 VIZ FOTOGALERIE

V sobotu 12.dubna 2019 se konala brigáda na likvidaci starých buněk, kde se dříve prodávalo na dolním hřišti na kopanou. Tělovýchovná jednota společně se Sborem hasičů z Knapovce společně odstranili a zlikvidovali již nevyhovující buňky, které v dřívějších letech sloužili při různých akcích jako zázemí k prodeji občerstvení. Práce bylo dost a dost, ale parta lidí, kteří se dali tuto sobotu dohromady odvedla velký kus práce. Všem brigádníků patří velký dík za jejich snahu a ochotu věnovat svůj volný čas této akci.

 VIZ FOTOGALERIE

 

V neděli 31. března 2019 se v Knapovci uskutečnil koncert folkrockové kapely OBOROH. V 15 hodin se konala v kostele sv.Petra a Pavla mše svatá, v 16 hodin koncert legendární kapely OBOROH z Rychnovska. Občerstvení bylo připraveno před kostelem - velikonoční jidáše a jiné dobroty. Akce je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí n.O. J. Staňková a P. V. Brokeš

FOTO ZDE

 

Víkend 23. března 2019 bylo v Knapovci rušno.  

*Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu odpoledne maškarní karneval pro děti.                  

Nový kulturák praskal ve švech. Na zahájení karnevalu předvedly své vystoupení mažoretky. Další program se odehrával ve znamení disko (za doprovodu diskžokeje). Pro děti  Tělovýchovná jednota připravila různé hry a soutěže. Karneval podpořilo Město Ústí nad Orlicí a celá akce se moc vyvedla. Akce se zúčastnilo cca 80 dětí.

 

 

*Večer pokračoval ve znamení diskotéky na téma staré pecky a fláky.

 

* V neděli v podvečer se v kulturáku promítalo o Nepálu. Promítání bylo o treku do Annapurna Base Campu, o krásách Himalájí ve výškách přes čtyři tisíce metrů , také o setkávání s domorodci. Tohoto treku se zúčastnili i někteří knapováci. Promítání zhlédlo šest desítek diváků. Za TJ Hana Drobná.

 VIZ FOTOGALERIE

 

Tělovýchovná jednota  Knapovec na Valné hromadě dne 3. března 2019 hodnotila svoji činnost za minulý rok. Od 21.května 2018 je Tělovýchovná jednota správcem nového kulturáku v Knapovci a zajišťuje tak správu budovy na základě Smlouvy o nájmu mezi Městem Ústí nad Orlicí a TJ Knapovec z.s. Hlavním bodem schůze byla zpráva o hospodaření TJ za rok 2018 a plán činnosti na rok 2019.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

Třikrálová sbírka v Knapovci - v místní části Knapovec se uskutečnila Tříkrálová sbírka Charity ČR. Tři králové chodili koledovat v Knapovci, Dolním a Horním Houžovci v sobotu 5. a neděli 6. ledna 2019. Sbírku organizovala PhDr Jana Staňková.

  

   

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2018 

 

Na ŠTĚDRÝ DEN 24.prosince 2018 jsme se již tradičně sešli pod břízkami u kostela a vyrazili  na krátkou vánoční vycházku. Během vycházky jsme ochutnali domácí dobroty, popovídali jsme si a připravili jsme se tak na vánoční hodování. 

FOTO VIZ FOTOGALERIE

Po vánoční vycházce jsme se sešli v knapoveckém kostele u betlému a zazpívali jsme si vánoční koledy. 

 

Mikuláš v Knapovci v neděli 9. prosince 2018 - v rámci Knapoveckého roku se uskutečnilo adventní odpoledne v kostele sv. Petra a Pavla. Vystoupil dětský pěvecký sbor Čekanky, nejstaršího přípravného oddělení sboru Čtyřlístek ze Základní umělecké školy Jaroslava Kociana. Sbormistryně Lenka Lipenská. Po Čekankách vystoupily se svým předvánočním programem děti z Mateřské školy Knapovec. Zpívání našich dětí ukončil příchod sv. Mikuláše s nadílkou. Advent v Knapovci je součástí Knapoveckého roku podpořeného městem  Ústí nad Orlicí. Akci připravila Jana Staňková.

FOTO ZDE

 

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 8.prosince 2018  v kulturáku v Knapovci MIKULÁŠSKÉ POSEZENÍ při svíčkách.  Sešli jsme se v předvánočním čase, abychom se zastavili, popovídali a zatančili. Akci připravila Hana Drobná.

 

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v pátek 30.listopadu 2018  17.30 hodin předvánoční setkání s rozsvícením vánočního stromu na dětském hřišti v Knapovci. Zahájili jsme tak období vánočních svátků – společně jsme si popovídali a dali vánoční občerstvení - svařák, groček a jiné dobroty. Akci připravila Hana Drobná.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 27. října 2018  Africké návraty – promítání s vyprávěním o třítýdenním putování v národních parcích Afriky JAR, Botswany a Zimbabwe s Hankou a Jardou Karlíkovými  z České Třebové v kulturáku v Knapovci. …………………naši cestu v Africe jsme započali v severní části Jihoafrické Republiky v Národním parku Pilanesberg. Již druhý den pobytu se nám podařilo zahlédnout levharta a setkání s touto krásnou velmi plachou šelmou jsme si zopakovali hned následující den. Po čtyřdenním pobytu v Manyane resortu jsme se přesunuli na dva dny do soukromé části Národního parku Madikwe Tau Game Lodge. Převážnou část naší dovolené jsme strávili v Botswaně, dvě noci v Khama Rhino Sanctury, kde jsme podnikli pěší vycházku do buše a stopovali jsme nosorožce. Krásného setkání s milými místními lidmi v Mankwe Bush Lodge a úžasného safari jsme si užili v Moremi. Samozřejmě jsme nevynechali plavbu na Okavangu v mokoro a jednu noc na malém ostrůvku Xobega v srdci delty Okavango. Poslední čtyři dny v Botswaně jsme strávili v Národním parku Chobe. A na závěr naší cesty jsme si dopřáli přelet vrtulníkem nad Viktoriinými vodopády ze Zimbabwské strany  .............. (úryvek z dobrodružného výprávění). Připravila Linda Seidlmanová a Hana Drobná.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

V neděli 21. října 2018 se uskutečnilo Knapovecké posvícení. V kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci byla mše sv. s doprovodem rytmické skupiny z Ústí nad Orlicí a dále zahrál v kulturáku pod kaštany divadelní spolek DOVEDA ze Sloupnice autorský kabaret inspirovaný českou historií Český děják. Divadelní představení mělo veliký úspěch. Připravila Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.     

FOTO ZDE A FOTOGALERIE 

Tělovýchovná jednota Knapovec během měsíce srpna a září 2018 opravila buňku, která je umístěna vedle dětského hřiště. Buňka byla obložena dřevem a zhotovena nová sedlová střecha. Buňka slouží k prodávání při akcích pro děti, při grilování - také jako technická místnost pro nový kulturák. Dobrovolníci z řad Tělovýchovné jednoty (Doležal Boh. st., Dušek Josef a Seidlman Daniel)  na rekonstrukci odpracovali desítky brigádnických hodin. Jmenovaným patří velké poděkování za jejich bezplatnou pomoc ve svém volném čase. Opravu buňky podporuje Město Ústí nad Orlicí.

V sobotu 25. srpna 2018  Tělovýchovná jednota Knapovec  připravila v okolí dětského hřiště a na kurtu v Knapovci Sportovní den pro děti. Děti i jejich rodiče měli možnost na dětském hřišti projít různá sportovní  stanoviště, zúčastnit se soutěžení, hrát míčové hry na kurtu - pobavit se a získat  sladké odměny. Nechyběly zde koláčky, grilované dobroty pro děti a jejich doprovod. Večer bylo připraveno posezení pro dospěláky. Město tuto akci pro děti podporuje. Za Tělovýchovnou jednotu připravila Hana Drobná a Linda Seidlmanová.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

V neděli 24.6.2018 se v Knapovci konala tradiční Knapovecká pouť. Odpoledne začalo naučnou vycházkou po lidových stavbách v Knapovci. Poté se v kostele sv. Petra a Pavla konala pouťová bohoslužba. Na louce pod kostelem zahrála country kapela Kalumet z Rychnova nad Kněžnou a pro děti byl připraven kolotoč, vláček a skákací hrad.  Členové DS Vicena pro děti připravili loutkovou pohádku o přátelství dvou malých strašidel Jak si hrají strašidla a na závěr předvedl ukázky požárního sportu místní sbor dobrovolných hasičů.  Před kostelem bylo také připravené občerstvení a pouťové koláče. Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí.  Připravila Jana Staňková, tel. 603 569 884 a P. Vl. Brokeš.

FOTO ZDE A VIZ FOTOGALERIE

 

V sobotu 2. června 2018 připravila Tělovýchovná jednota Knapovec  na dětském hřišti v Knapovci – již tradiční akci k svátku dětí - Den pro děti.  Děti prožily odpoledne plné her a soutěžení. Nechyběl zde skákací hrad, městká policie, hasiči  a Červený kříž. Hlavním programem dětského odpoledne byla cesta za pohádkovými postavami, kde děti plnily u pohádkových dvojic různé úkoly, za které dostávaly pohádkové penízky. Za vysoutěžené pohádkové žetonky si mohly nakoupit v pohádkovém obchůdku předměty, které se dětem líbily. Hlavním trhákem pro děti byla nafoukaná pěna od hasičů a kočár s koňmi. Pět desítek dětí si odpoledne společně se svými rodiči hezky užili. Večer pokračovalo posezení pro dospěláky. Poděkování patří všem sponzorům a členů Tělovýchovné jednoty v Knapovci za pomoc při organizaci celé akce. Hlavním sponzorem je jako každý rok Město Ústí nad Orlicí. Akci připravila Hana Drobná a Linda Seidlmanová.

FOTO ZDE A VIZ FOTOGALERIE

V pondělí 30. dubna 2018 jsme připravili u dětského hřiště v Knapovci pálení čarodějnic. Odlet v čarodějnickém oblečení byl odstartován v 20.00 hodin. Všechny čarodějnice a čarodějové dostali za jejich snahu dáreček. Při dobrém občerstvení, hudbě, tanečku a dobré náladě jsme měli hezký večer. Za Tělovýchovnou jednotu připravila Hana Drobná.

 VIZ FOTOGALERIE

V sobotu 28.dubna 2018 jako každý rok jsme připravili brigádu ke Dni země. V Knapovci jsme úklízeli po zimě na dětském hřišti a okolí (nátěr hracích prvků, úprava křovin a uklid listí a trávy). Na tenisovém  kurtu jsme odstranili stávající část antuky a doplnili antuku novou. Uklizeli se i čekárny a jejich okolí. Všem brigádníkům moc děkujeme, že nám s úklidem pomohli ve svém volném čase. Za Tělovýchovnou jednotu Knapovec Hana Drobná. 

VIZ FOTOGALERIE 

 

V úterý 17.4.2018 dobrovolníci uklízeli v Knapovci, Dolním a Horním Houžovci v okolí nových křížků. Brigádu připravila Jana Staňková a Ondřej Staněk.

 

Slavnostní otevření nové multifunkční haly v Knapovci se uskutečnilo v sobotu 14. dubna 2018. Za přítomnosti široké veřejnosti se přestřižení pásky ujal starosta města Petr Hájek společně se zástupci místního osadního výboru a dodavatelů. Následovala veřejná prohlídka spojená s kulturním programem a občerstvením. Celou akci doprovázela hudební skupina Návštěvníci z Broumova. Nově vybudovanou halu financovalo ze svého rozpočtu Město Ústí nad Orlicí celkovou částkou 13 milionů korun. V budově se nachází sál a zároveň menší tělocvična. Sál má kapacitu cca 80 lidí při kulturních akcích. Tělocvična je vybavena pro sporty typu nohejbal, volejbal, badminton, stolní tenis a různá cvičení. Tělocvičnu bude také navštěvovat místní Mateřská škola. Dále je vedle sálu formanka s kapacitou 20 míst, technická místnost pro stoly a židle, technická místnost pro kurt. Součástí budovy je venkovní terasa, kde je posezení pod kaštany a již stávající tenisový kurt s novým vybavením laviček. Od 1. května 2018 bude nová budova uvedena do provozu. Slavnostní otevření multifunkční budovy podporuje Město Ústí nad Orlicí.

VIDEO ZDE

VIDEO TELEVIZE OIK ZDE

Tělovýchovná jednota na Valné hromadě dne 28.března 2018 hodnotila svoji činnost za minulý rok. Hlavním bodem Valné hromady byla volba nového výkonného výboru Tělovýchovné jednoty a příprava na slavnostní otevření nově postavené víceúčelové budovy v Knapovci.  Akce, které Tělovýchovná jednota připravuje byly také jedním z bodů schůze. Další jednání probíhalo v duchu nastavení podmínek pro   cvičení a sporty v nové tělocvičně.

 

Na Květnou neděli 25. března 2018 se uskutečnil v Knapovci  po mši svaté v kostele sv.Petra a Pavla koncert folkové skupiny KAPKY z Červené Vody. Kapky patří k nejzajímavějším současným formacím českého mainstreamového folku. Hrají melodický folk s lehce duchovními texty v obsazení kytara Davida Švestky, kontrabas jeho bratra Pavla, klávesy Hanky Švestkové a perkuse Kláry Macháčkové. Mají na svém kontě vydaná alba Kořeny (2005), Tóny v kapkách (2009) a Mohyly (2015). Po koncertu byli návštěvníci pozváni na občerstvení - na velikonoční jidáše a jiné občerstvení před kostelem. Akce je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš

FOTO VIZ FOTOGALERI

FOTO ZDE

V sobotu 17. února se uskutečnilo cvičení jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Knapovci. V rámci prověření akceschopnosti místní zásahové jednotky, byl zadán požadavek na doplnění vody do nové požární nádrže, která je určena jako zdroj požární vody pro nové komunitní centrum. Prověřena byla také funkčnosti nového rozhlasu pro svolání členů jednotky SDH v místní části Knapovec, Horní a Dolní Houžovec. Hasičům se požární nádrž o objemu 21 m3 podařilo z hydrantu naplnit za 1 hodinu.

FOTO ZDE

20. ledna 2018 se konala výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů v Knapovci. Nechyběli ani zástupci okolních sborů, starosta města Petr Hájek a místostarosta Jiří Preclík. Knapovecký sbor má celkem 35 členů z nichž se setkání zúčastnilo téměř 3 desítky. Na programu Valné hromady byla přednesena zpráva o činnosti jednotky a sboru, finanční zpráva a další. Byla také předána ocenění členům sboru za dlouholetou činnost a přínos. V Ústí nad Orlicí jsou celkem čtyři sbory dobrovolných hasičů. Konkrétně se jedná o Ústí nad Orlicí I., Černovír, Knapovec a Hylváty. V každém sboru působí zásahová jednotka, která se účastní řady zásahů a cvičení v rámci Integrovaného záchranného systému, ale také pomáhá při organizování akcí ve městě. Členové a mladí hasiči se účastní závodů v hasičském sportu a pořádají akce pro širokou veřejnost.

FOTO ZDE

Třikrálová sbírka v Knapovci - v místní části Knapovec se uskutečnila Tříkrálová sbírka Charity ČR. Tři králové chodili koledovat v Knapovci, Dolním a Horním Houžovci v sobotu 6. a neděli 7. ledna 2018. Sbírku organizovala PhDr Jana Staňková - vybralo se 10.135,- Kč. Díky všem kdo přispěli do sbírky.

 VIZ  FOTOGALERIE

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2017 

 

Vánoční vycházka  na Štědrý den -jako každý rok i letos jsme v počtu přes dvě desítky turistů vyrazili na krátkou vánoční procházku po Knapovci. Svařáček po cestě a zastávka s občerstvením u Vládi Jirgese bylo příjemným setkáním všech zúčastněných knapováků. Připravila Hana Drobná.

Zpívání u jeslí v Knapovci 24.12. 2017  - na Štědrý den v podvečer jsme sešli jako každý rok v kostele u betlému v knapoveckém kostele Petra a Pavla, abychom si zaspívali vánoční koledy. Kdo měl svíce a lucerny mohl si odnést betlémské světlo. Připravila  PhDr Jana Staňková.

Mikuláš v Knapovci v neděli 3.12. 2017 - adventní odpoledne začalo v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci mší svatou. V rámci česko-polské spolupráce mezi partnerskými městy Ústí nad Orlicí a Bystřice Kladské se konal výjimečný koncert polského dívčího pěveckého souboru Con Grazia ze Státní hudební školy I.stupně v Bystřici Kladské pod vedením paní Renaty Fiałkowské-Dumy. Po polských studentkách zazpíval smíšený pěvecký sbor Alou Vivat z Ústí nad Orlicí pod taktovkou PaedDr. Kamily Pavlíkové. V dalším programu vystoupily se svým předvánočním programem děti z Mateřské školky Knapovec. Zpívání našich dětí ukončil příchod sv. Mikuláše s nadílkou. Advent v Knapovci je součástí Knapoveckého roku podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Připravila PhDr Jana Staňková.

FOTO ZDE

Tělovýchovná jednota v Knapovci připravila v pátek 1. prosince 2017 na dětském hřišti rozsvícení vánočního stromu. Při dobrém vánočním občerstvení jsme společně zahájili vánoční svátky. Za Tělovýchovnou jednotu akci připravila Hana Drobná.

FIZ FOTOGALERIE

V Knapovci na posvícení zpívala Campanula - v neděli 22. října 2017 na Knapovecké posvícení v kostele sv. Petra a Pavla byla mše svatá a v 16.15 hodin se představil smíšený komorní pěvecký sbor Campanula z Dolní Dobrouče s koncertem duchovní i světské hudby. Po koncertě bylo pro všechny domácí i návštěvníky připraveno malé občerstvení. Posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.

FOTO ZDE

V KNAPOVCI CVIČILI DÁLKOVOU DOPRAVU VODY - taktické cvičení jednotek sborů dobrovolných hasičů v Ústí nad Orlicí se v pátek 6. října uskutečnilo v Knapovci. Cílem cvičení, kterého se účastnily jednotky z Knapovce, Hylvát, Černovíru a Ústí nad Orlicí I., bylo prověření vodních zdrojů v lokalitě Knapovec k požárním účelům. Dále hasiči cvičili doplňování vody do cisteren při kyvadlové dopravě k požáru, stavění hráze pomocí dvoukomorových protipovodňových pytlů na místním potoku pro zřízení čerpací stanice a prověření hydrantové sítě v Knapovci.       

FOTO ZDE

V sobotu 2. září 2017 Sbor dobrovolných hasičů

uspořádal na hřišti v Knapovci 20.výročí Memoriálu Zdeňka Šaldy.

V sobotu 19. srpna 2017 Tělovýchovná jednota Knapovec

připravila v okolí dětského hřiště a na kurtu Sportovní den pro děti. Děti i jejich rodiče měli možnost na dětském hřišti projít různá stanoviště - zúčastnit se desetiboje, hrát míčové hry na kurtu - pobavit se a získat různé odměny. Grilovali jsme  dobroty, byly zde koláčky a také dobré tekutiny pro děti i jejich doprovod. Večer pokračovalo posezení s destibojem pro dospěláky, povídání, dojídání a dopíjení nápojů. Město  akci pro děti podporuje. Za Tělovýchovnou jednotu připravila Hana Drobná a Linda Seidlmanová.

FOTO ZDE A FOTOGALERIE

 

Poslední červnovou neděli 25.června 2017 jsme měli  Knapoveckou pouť.

Při příležitosti desátého výročí obnovené Knapovecké pouti byla připravena naučná vycházka s výkladem pamětníků po zaniklých místech Knapovce. Bohoslužba v kostele sv. Petra a Pavla byla v 15.00 hodin - zpěvem ji doprovodila rytmická kapela z ústecké farnosti. Po 16. hodině hrála country kapela Ponny Expres. Místní Sbor dobrovolných hasičů z Knapovce předvedl ukázky požárního útoku a pro děti byla připravena divadelní pohádka Boty z pohádkové Lhoty, kterou přivezly děti z literárně-dramatického oboru ZUŠ Ústí nad Orlicí. Houpačky také nechyběly, občerstvení - točené pivo a pouťové koláče. Program pouti se konal pod širým nebem na louce pod kostelem. Město Ústí nad Orlicí tuto akci podporuje. Jana Staňková a P. Vladislav Brokeš.

FOTO ZDE A FOTOGALERIE

 

V sobotu 3. června 2017 od 14 hodin připravila Tělovýchovná jednota Knapovec 

na dětském hřišti v Knapovci – již tradiční akci k svátku dětí - Den pro děti. Odpoledne se zúčastnilo 62 dětí, rodiče, prarodiče a ostatní dospěláci. Děti prožily odpoledne plné her a soutěžení. Své vystoupení předvedly mažoretky a jejich sólistky, děti mohly svou energii využít na skákacím hradu, městká policie nám připravila zajímavé povídání o chování dětí při oslovení cizí osobou, hasiči připravili prohlídku auta a Červený kříž měl pro děti zajímavou prohlídku sanitky a povídání, jak pomoci při úrazu kamarádovi. Hlavním programem dětského odpoledne byla cesta za pohádkovými postavami, kde děti plnily různé úkoly. Nevětší atrakcí byla mýdlová pěna, kterou dětem připravili hasiči. Prožili jsme krásné slunečné odpoledne a podvečer, odpoledne se sladkými a grilovanými dobrotami, odpoledne dobrých tekutin pro malé i velké. Město Ústí nad Orlicí tuto akci podporuje. Akci připravila Hana Drobná a Linda Seidlmanová.

VIZ FOTOGALERIE

 

Dne 20. května 2017 od 15.00 hodin připravil Sbor dobrovolných hasičů v Knapovci Okrskovou soutěž na hřišti v Knapovci. Z vítězství se nakonec radovali domácí knapovečtí hasiči, druzí skončili muži z Černovíru B, třetí Ústí nad Orlicí, dále Černovír A a Hylváty. V ženách zvítězily hasičky z Černovíra a v kategorii žáků mladí hasiči z Hylvát.

FOTO ZDE

Na Květnou neděli 9.4.2017 byla slavnostně odhalena a požehnána opravená Boží muka u Dolského potoka na hranici katastru Dlouhá Třebová a Knapovec. Na území Knapovce, Dolního Houžovce a Horního Houžovce byla v březnu 2015 vybudována meditační stezka šesti obnovených křížků Po stopách kulturního dědictví Euroregionu Glacensis. Ojedinělá stezka má pokračování na katastru obce Dlouhé Třebové. Slavnostní odhalení a požehnání bylo spojeno s pěší poutí z Knapovce do Dlouhé Třebové. Více než sto účastníků se v neděli odpoledne sešlo u prvního zastavení v Knapovci. Odtud se průvod přesunul do údolí Dolského potoka k opraveným Božím mukám. V 15 hodin byla Boží muka za účasti děkanů obou farností – Dlouhé Třebové (České Třebové) a Knapovce (Ústí nad Orlicí) slavnostně požehnána. Program byl doprovázen zpěvy chrámového sboru z Dlouhé Třebové. Průvod účastníků pak pokračoval do Dlouhé Třebové se zastávkami u dalších křížů, které na svou obnovu teprve čekají. Putování bylo ukončeno v dlouhotřebovském kostele. Krásné jarní počasí přilákalo velké množství účastníků z obou farností i okolních obcí. Díky podpoře obce Dlouhá Třebová a města Ústí nad Orlicí bylo možné zajistit pro účastníky občerstvení a dopravu autobusem zpět k zaparkovaným vozidlům. Ondřej Staněk

FOTO ZDE

 

V sobotu 8. dubna 2017 od 8 hodin Tělovýchovná jednota Knapovec připravila pro občany  Knapovce, Horního a Dolního Houžovce tradiční brigádu ke Dni země. V Knapovci jsme uklízeli dětské hřiště a okolí. Na tenisovém kurtu jsme obnovili antuku a doplnili plot mezi stavbou sálu a kurtem, aby zde nehrozilo nebezpečí úrazu. Velké díky patří necelé dvacítce brigádníků, kteří udělali kus práce. Hana Drobná.  

FOTO ZDE A FOTOGALERIE

 

Do údržby kulturního dědictví se zapojili obyvatelé Do Knapovce i okolních obcí v úterý 21. března 2017 se v Knapovci sešla skupina deseti dobrovolníků z Knapovce a okolních obcí. Ve dvojicích či trojicích se účastníci rozjeli po Knapovci, Dolním Houžovci a Horním Houžovci, aby provedli úklid a průřez náletových dřevin u nově obnovených památek v Knapovci a obou Houžovcích. Bylo uklizeno okolí všech šesti křížků opravených v roce 2015 v rámci projektu Po stopách kulturního dědictví Knapovce a také Sousoší Nejsvětější Trojice v Horním Houžovci. Na ukončení cca dvouhodinové brigády bylo připraveno občerstvení u kostela. Ondřej Staněk

VIZ FOTOGALERIE

 

Hasiči z Knapovce odklízeli sníh -na požádání města Ústí nad Orlicí zástupci hasičů z Knapovce pomáhali městu vyčistit střechu na budově jídelny u Gymnázia v Ústí nad Orlicí od těžkého sněhu.

 VIZ FOTOGALERIE

 

Třikrálová sbírka v Knapovci

Místní část Knapovec se připojila k Tříkrálové sbírce Charity ČR. Tři králové naše obce navštívili v Knapovci, Dolním Houžovci a Horním Houžovci  v sobotu 7. a v neděli 8. ledna 2017 a vybralo se 6.536,- Kč, za což patří všem dárcům velké poděkování Jana Staňková.

VIZ FOTOGALERIE

 

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2016

Vánoční vycházka v Knapovci

Jako každý rok i letošní jsme se sešli na Štědrý den u kostela pod břízami v Knapovci, abychom ve 13.00 hodin vyrazili na společnou vánoční procházku. Přestože počasí nebylo moc přívětivé, šli jsme do Horního Houžovce do krmelce nakrmit zvířátka kaštany, které děti na podzim nasbírali pro tuto příležitost. Při dobrém tekutém občerstvení jsme ani nevnímali, že hustě prší. Procházka byla příjemná a splnila svůj účel - setkání místních obyvatel. Akci připravila Hana Drobná.

VIZ FOTOGALERIE

 

Zpívání u jeslí v Knapovci v sobotu 24.12.2016 

na Štědrý den 24. prosince 2016 jsme v knapoveckém kostele sv.Petra a Pavla  jako každý rok zpívali  u betlému  vánoční koledy. Zpěváci měli možnost odnést  si připravené betlémské světlo. Akci připravila Jana Staňková.

 VIZ FOTOGALERIE

 

Mikuláš v Knapovci

v neděli 4. prosince 2016 na adventní odpoledne v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci se konala mše svatá. V rámci nedělního programu zazpívali zpěváčci 1. až 5. tříd ZŠ Komenského z Ústí nad Orlicí ze sboru PÍSNIČKA. Dále vystoupily s programem děti z Mateřské školy Knapovec. Odměnou pro děti obou skupin byl veliký potlesk diváků ve zcela zaplněném kostele. Odpoledne ukončil příchod sv. Mikuláše s nadílkou pro děti.  Advent v Knapovci je součástí Knapoveckého roku podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Akci připravila Jana Staňková. 

 VIZ FOTOGALERIE

 

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v pátek 25.listopadu 2016 

u dětského hřiště v Knapovci setkání občanů s rozvícením vánočního stromu. S přáním hezkých vánočních svátků za námi přijel starosta města Petr Hájek, společně s místostarostou Jirkou Preclíkem a radním Pavlem Svatošem, jejich návštěvy si moc vážíme. Prskavky, které se nejvíce líbily dětem, měly přinést poselství vánočního přání. Vánoční akce splnila svoji úlohu - setkání občanů při dobrém svařáčku a jiných vánočních dobrotách.  Akci připravila Hana Drobná.

FOTO ZDE

 

Tělovýchovná jednota Knapovec v roce 2016 zakoupila buňku, která je využívána jako prodejní místo pro akce TJ. Buňka je umístěna u dětského hřiště v Knapovci. Pořízení buňky bylo hrazeno z dotace, kterou Tělovýchovná jednota dostala od Města Ústí nad Orlicí. Dále Tělovýchovná jednota každým rokem doplňuje nebo vyměňuje antuku na kurtu v Knapovci. Na tenisový kurt také přispělo dotací Město Ústí nad Orlicí.

VIZ FOTOGALERIE

Cvičení složek IZS zaměřené na vyhledávání pohřešovaných osob v terénu se uskutečnilo ve čtvrtek 10. listopadu 2016 v lokalitě za letištěm v Ústí nad Orlicí. Cvičení, které uspořádal HZS Pardubického kraje - Územní odbor Ústí nad Orlicí, se účastnili jak profesionální hasiči tak jednotky dobrovolných hasičů našeho města a příslušníci Policie ČR. Na žádost IZS se náročného cvičení zúčastnili i velitelé hasičů z Knapovce - Kubát Milan a Zahradník Petr.

FOTO ZDE

V pátek 14. října 2016 se Sbor dobrovolných hasičů 

z Knapovce zúčastnil námětového cvičení v rámci okrsku.

 VIZ FOTOGALERIE

 

Hebrejské písně Shirim Ashirim opět v Knapovci 

U příležitosti Knapoveckého posvícení se konal v neděli 16.10.2016 v  kostele v Knapovci  koncert souboru Shirim Ashirim. Pětice hudebníků přijela po dvou letech s novým koncertním programem, ve kterém představila své nové CD.  Renáta Ulmannová (zpěv, housle, flétna), Tomáš Najbrt (kytara, šalmaj, brač, dudy), Daniel Matulík (basová kytara), Michaela Švorc (příčná flétna, perkuse, zpěv) a Tomáš Knotek (cajon, perkuse) hráli a zpívali současné hebrejské písně a biblické chvalozpěvy. Skupina je na české křesťanské scéně naprosto výjimečná díky kombinaci exotických nástrojů, starozákonních textů v hebrejštině a profesionální hudební produkci. Sváteční program začal mší svatou a dále pokračoval koncert Shirim Ashirim. Knapovecké posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P. Vladislav Brokeš

 VIZ FOTOGALERIE

 

Sbor dobrovolných hasičů Knapovec připravili v sobotu 3.9.2016

hasičské odpoledne 19.ročník Memoriálu Zdeňka Šaldy s oslavou 70. výročí založení hasičského sboru v Knapovci. Akce proběhla na hřišti v Knapovci za účasti 7 družstev. V kategorii mužů zvítězili místní - Knapovec A. Za ženy zvítězilo družstvo Hylváty. Další pořadí: muži - 1. Knapovec A, 2. Hylváty, 3. Knapovec B. Ženy skončily v pořadí: 1. Hylváty, 2. Skuhrov, 3. Ústí nad Orlicí.  Večer k tanci a poslechu hrál DJ Kočí.

 VIZ FOTOGALERIE

 

V sobotu 20. srpna 2016 Tělovýchovná jednota Knapovec připravila Sportovní den pro děti 

v okolí dětského hřiště a na kurtu v Knapovci. Předškolní děti závodily na odrážedlech a kolech. Na dětském hřišti probíhaly další disciplíny i pro ty nejmenší. Všechny děti soutěžily v běhu, hodu oštěpem, granátem a diskem. Velká zábava byla při přetahování družstev lanem. Na kurtu děti hrály házenou a nohejbal. Při vyhlášení vítězů všech soutěží děti dostaly pěkné dárečky. Největší atrakcí byly seskoky z letadla s padákem. Akci připravila Hana Drobná a Bob Doležal st. Město tuto akci podporuje.

 VIZ FOTOGALERIE

V neděli 26. června 2016 v rámci Knapoveckého roku

Poslední červnovou neděli se konala Knapovecká pouť.  Bohoslužba v kostele sv. Petra a Pavla zahájila odpoledne, dále pokračovalo divadlo pro děti a k pouťovému posezení zahrál  Žůžo band. Pro děti byly připraveny houpačky. Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí. Akci připravila PhDr. Jana Staňková.

FOTO ZDE A VIZ FOTOGALERIE

Tělovýchovná jednota Knapovec 23. června 2016

hodnotila na Valné hromadě svoji činnost za rok 2015. Akce Tělovýchovné jednoty během tohoto roku měly velkou účast místních i přespolních obyvatel a hlavně dětí. Nejvíce podařenou sobotou byl Den pro děti, kde děti mohly navštívit cestu za zvířátky a mnoho dalších atrakcí. Přípravených 60 balíčků pro děti  bylo beze zbytku rozdáno. Další dětské odpoledne bylo ve znamení sportu, kde se závodilo na odrážedlech, koleběžkách i kolech. Děti také soupeřily na kurtu ve vybíjené a nohejbale. Podařenou akcí v roce 2015 byla také již tradiční brigáda ke Dni země a cyklo výlet pro děti i dospělé. Novou akcí Tělovýchovné jednoty bylo rozsvícení vánočního stromu na dětském hřišti v Knapovci. Fotky z celé činnosti Tělovýchovné jednoty najdete ve fotogalerii.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

V sobotu 4. června 2016 od 14 hodin připravila Tělovýchovná jednota Knapovec

na dětském hřišti v Knapovci Den pro děti. Odpoledne k svátku dětí se zúčastnilo 54 dětí, rodiče i prarodiče. Program zahájily děti z Mateřské školy v Knapovci svými tanečky. Odpoledne pokračovalo barevnými stanovišti, kde děti plnily různé úkoly. Děti se setkaly na zeleném stanovišti s vodníkem, na žlutém stanovišti třídily odpady, další stanoviště bylo červené, kde Červený kříž z Ústí nad Orlicí předváděl dětem názorné ukázky rychlé pomoci. Děti měly možnost vyzkoušet si malování na obličej, skákání v pytlích, chytat rybičky a stříhání bonbónků se zavázenýma očima. Městská policie dětem předvedla svoje vybavení v autě i pomůcky při zásahu. Největší atrakcí byla nastříkaná pěna od hasičů. Odpoledne pro děti vystřídalo večerní posezení pro dospěláky při reprodukované hudbě. Den pro děti připravila Hana Drobná a Linda Seidlmanová. Akci podporuje Město Ústí nad Orlicí.

 VIZ FOTOGALERIE

 

V sobotu 7. května 2016 Tělovýchovná jednota Knapovec připravila cyklovýlet pro děti i dospělé našich obcí. Trasa  vedla po cyklostezce přes Dlouhou Třebovou se zastávkou na občerstvení v hylvátském pivovaru, dále jsme jeli do Bezpráví, kde jsme v občerstvování pokračovali. Z Bezpráví jsme se přehoupli přes kopec v Klopotech do Cakle, kde jsme výlet posezením ukončili. Trasa byla dlouhá 31 km, kterou v pohodě zvládli i junioři. Celý cyklovýlet nás provázelo krásné počasí. Akci připravila Hana Drobná.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

V sobotu 23. dubna 2016 Tělovýchovná jednota Knapovec  připravila pro občany  Knapovce, Horního a Dolního Houžovce tradiční brigádu ke Dni země. Uklízelo se dětské hřiště, obnovili jsme zde nátěry lavic, stolů a dětských prvků. Společně jsme upravili a zaseli okolí stavební buňky, která je umístěna u kurtu a bude  sloužit jako zázemí místo sálu. Připravili jsme kurt na sezónu, obnovili antuku, doplnili chybějící plot po demolici  sálu a uklidili okolí kurtu. V Dolním Houžovci brigádníci vyčistili okolí čekárny a  podél rybníků. Myslivci s dětmi posbírali odpadky podél silnic v rámci našich obcí a uklidili černou skládku u Horního Houžovce. Brigády se zúčastnilo 42 Knapováků a Houžováků. Při společném posezení u opékání buřtíků jsme zhodnotili brigádu jako velmi úspěšnou. Hodně nás potěšila účast na brigádě místostarosty Jirky Preclíka. Brigádu připravila Hana Drobná.

FOTO ZDE A VIZ FOTOGALERIE

V sobotu 16.dubna 2016 se jednotka Sboru dobrovolných hasičů Knapovec zúčastnila "Taktického cvičení" v rámci okrsku v Černovíru.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

V sobotu 19. března 2016 v 19 hodin se konalo v knapoveckém kostele koncertní provedení slavné Pergolesiho sekvence Stabat Mater dolorosa (Stála Matka bolestná). Akci připravila PhDr Jana Staňková.

 

V sobotu 23. ledna 2016 místní hasiči na Valné hromadě hodnotili svoji činnost za rok 2015. Odpracovali na stovky brigádnických hodin, zúčastňovali se soutěží, pomáhali městu při různých akcích a regulovali rozvodněné toky. Jejich činnost je bohatá a přes tři desítky členů si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci našich obcí. Valné hromady se zúčastnili i hosté - starosta města Petr Hájek, místostarosta Jiří Preclík, zástupci hasičů okolních obcí a města Ústí nad Orlicí, za  místní Osadní výbor a Tělovýchovnou jednotu Knapovec Hana Drobná seznámila zúčastněné s akcemi, které se v Knapovci, Horním a Dolním Houžovci připravují v letošním roce. Velká gratulace patří členům, kteří dostali za svoji obětavou činnost vyznamenání nejen od starosty hasičů, ale i od starosty města Petra Hájka.

FOTO VIZ FOTOGALERIE

 

V SOBOTU DNE 9.1.2016 PROBĚHLA V KNAPOVCI A DOLNÍM HOUŽOVCI TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA. VŠEM KDO PŘISPĚLI PATŘÍ VELKÝ DÍK. Letos se podařilo v Tříkrálové sbírce vybrat rekorních 11 477 Kč !!!  (Pro srovnání - rok 2015 - 6 729 Kč, 2014 - 7 689 Kč, 2013 - 7 232 Kč). Pro nedostatek dětí se nechodilo v Horním Houžovci. Poděkování také patří všem organizátorům tříkrálové sbírky.

   

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2015

 

Vánoční zpívání u jeslí  -  na Štědrý den v 16 hodin  jsme se sešli  u betlému s jesličkami a zazpívali si společně vánoční koledy v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci. Domů si každý mohl odnést betlémské světlo. Vánoční podvečer se zpíváním připravila PhDr. Jana Staňková.

VIZ FOTOGALERIE  

24.12.2015 na Štědrý den ve 13.00 hodin se každý rok pravidelně scházíme pod břízami u Drobných na společnou dvouhodinovou vánoční procházku Knapovcem a okolím. Podívejte se na fotky ve fotogalerii - jak se vycházka s pěší občerstvovací stanicí a se zastávkami u Knapováků vydařila. Srandy bylo dost - sluníčko nás doprovázelo celou cestu. Vycházku připravila Hana Drobná.

VIZ FOTOGALERIE

 

V neděli 20.12.2015 se v Knapovci v kostele zpívala Rybovka. Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Studentského symfonického orchestru DECAPODA ZUŠ Ústí nad Orlicí, dirigent: Miluše Barvínková a smíšeného pěvěckého sboru Bend z České Třebové se konala v knapoveckém kostele v neděli 20.12.2015. V zaplněném kostele jsme prožili vánoční podvěčer při krásné hudbě a zpěvu obou sborů. Setkání připravila PhDr. Jana Staňková.

VIZ FOTOGALERIE 

 

V neděli 6. prosince 2015 se konala v kostele Petra a Pavla v Knapovci mše svatá. Poslechli jsme se koncert pěveckého sboru ČAS z Dolní Dobrouče a děti z Mateřské školy v Knapovci představily pásmo vánočních básniček a písní. Celé odpoledne se v Mateřské škole konala prodejní výstava vánočních dekorací, které vyrobily děti, maminky a paní učitelky. Vánoční občerstvení doplňovalo atmosféru akce. Besídku v kostele ukončil příchod mikuláše a anděla, kteří dětem rozdali dárečky. Akci připravila PhDr. Jana staňková ve spolupráci s Římskokatolickou farností p. V.Brokešem. Odpoledne bylo připraveno v rámci Knapoveckého roku za finanční podpory Města Ústí nad Orlicí.

FOTO ZDE A VIZ FOTOGALERIE

 

 

Tělovýchovná jednota Knapovec v sobotu 28.listopadu 2015 uspořádala na dětském hřišti v Knapovci adventní setkání s rozsvícením vánočního smrku. Vánoční občerstvení, vyrobené svícny a teplo od ohně krásně připomínalo vánoční atmosféru. V 17 hodin při vánočních koledách nám zvířátka s pastýří přivezli světlo na rozsvícení vánočního smrku. Na setkání nechyběl ani ohňostroj. Velká účast  - přes pět desítek občanů a velký ohlas na novou akci v Knapovci byla velkou odměnou. Setkání připravila  Hana Drobná.

VIZ FOTOGALERIE

 

První adventní víkend Hasiči z Knapovce pomáhali Městu Ústí nad Orlicí stavět stánky na vánoční jarmark. Veliký dík patří všem, kdo se na této akci podíleli.

VIZ FOTOGALERIE

Setkání občanů Knapovce a Houžovců se Zastupiteli Města Ústí nad Orlicí - ve středu 4. listopadu 2015 se od 17.00 hodin uskutečnilo neformální setkání  Zastupitelů s občany našich obcí. Hlavními tématy diskuse byly - zahájení výstavby nového sálu v Knapovci, autobusová doprava, porosty v obcích a místní hřbitov.  Přestože setkání s malým občerstvením bylo připraveno pod širým nebem u dětského hřiště v  Knapovci - účast byla přes tři desítky občanů a šest Zastupitelů Města. Veliké poděkování patří  Knapovákům a Houžovákům, kteří přišli i přes chladné počasí  setkání podpořit a vyjádřili bolavá místa všech tří obcí. Děkujeme také zástupcům Města p.Hájek Petr-starosta, Preclík Jiří-místostarosta, Svatoš Pavel-radní, Zábrodský Jan-radní, Bílý Zdeněk-zastupitel a Drobná Hana-zastupitelka, která setkání za Osadní výbor připravila.

Předposlední víkend v říjnu 2015 se sešla parta Dolnohoužováků, kdy společně vyčistili a upravili prostor okolo rybníku v Dolním Houžovci. Velký dík za jejich aktivitu a zájem o vzhled obce.

Poděkování patří Sboru dobrovolných hasičů v Knapovci, kteří o víkendu vyčistili kanál pod silnicí na nově opravené komunikaci dolů do vesnice, kde byly položeny žlabovky na odvodnění.

V neděli 18. října 2015 se konalo Knapovecké posvícení. Od 15 hodin byla v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci mše sv. a od 16 hodin se představil Smíšený pěvecký sbor Žerotín z Brandýsa nad Orlicí s koncertem duchovní i světské hudby. Po koncertě byli pozvání všichni na posvícenské koláče a občerstvení před kostelem. Knapovecké posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného Městem Ústí nad Orlicí. PhDr. Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.

VIDEO ZDE A VIZ FOTOGALERIE

V sobotu dne 22. srpna 2015 Tělovýchovná jednota Knapovec připravila na kurtu v Knapovci a okolí dětského hřiště sportovní odpoledne pro děti. Školní děti měly možnost využít kurt na různé míčové hry - nohejbal, volejbal a jiné sportování. Předškoláci si mohli zahrát různé hry pro menší děti - také závodit na kolách a odrážedlech. Během celého hezkého odpoledne si děti pochutnávaly na sladkých koláčkách a grilovaných  dobrotách. Děti byly odměněny dárečkami, které pro ně Tělovýchovná jednota Knapovec připravila. Akci podpořilo Město Ústí n.O., připravila Hana Drobná a Linda Seidlmanová.

VIZ FOTOGALERIE 

 

Poslední červnovou neděli 28. 6. 2015 se konala v Knapovci pouť.  Od 15. hodin začala bohoslužba v kostele sv. Petra a Pavla s doprovodem rytmické kapely mládeže z Ústí nad Orlicí. Dále pokračovala country kapela Makadam. Pro děti i pro dospělé bylo velmi pěkné vystoupení skupiny improvizačního divadla Paleťáci z Pardubic. Celé odpoledne byla možnost využít zajištěné houpačky, občerstvení, točené pivo a pro všechny pouťové koláče. Program Knapovecké pouti se konal pod širým nebem na louce pod kostelem. Akce je podporována městem Ústí nad Orlicí. Staňková J. a P. Brokeš V.

 FOTO ZDE

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 6.června 2015 v okolí dětského hřiště  v Knapovci „DEN PRO DĚTI“. Akce se zúčastnilo 70 dětí s rodiči. Dětský den byl zahájen tanečky dětí z místní Mateřské školy, Krajská policie nám předvedla ukázky z výcviku služebních psů, zástupkyně Městské policie se věnovala dětem ohledně silničního provozu, vybavení policejního auta a policejního příslušníka. Hlavním programem byla cesta za zvířátky. Děti postupně navštívily jednotlivá stanoviště, kde je vítala např. včelka, žirafa, žabka, zebra, motýl, pejsek, ovečka, kohout i beruška s plněním jednotlivých úkolů. Děti, které prošly celou zvířátkovou cestou došly až k pokladu - kde je čekal balíček s odměnou. Na závěr také místní hasiči předvedli hasičské auto a jejich vybavení. Večer pokračoval diskotékou pro dospělé. Krásné počasí podpořilo dětský den a velká účast návštěvníků hodnotila akci jako velmi zdařilou. Město Ústí nad Orlicí také finančně podpořilo odpoledne pro děti. Akci připravila Hana Drobná a Linda Seidlmanová.

FOTO ZDE a VIZ FOTOGALERIE

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila na sobotu 16.5.2015 cyklovýlet pro dospělé i děti našich obcí. Sešlo se necelé dvě desítky cyklistů. Trasa cca 30 km vedla po cyklostezce do Klopot, dětská trasa byla se zastávkou na letišti, kde si děti užily skákacího hradu, vyzkoušely svoje zdatnosti ve střelbě, hodu míčkem, malování a jiné dětské soutěžení. Sraz obou skupin byl v odpoledních hodinách v Cakli, kde jsme si společně opekli buřtíky, poseděli a poklábosili. Sluníčko nás provázelo celý den a výlet se velmi vydařil.

VIZ FOTOGALERIE

 

 

Školní děti měly v letním období možnost využít každou středu od 16.30 hodin kurt v Knapovci  na sportovní podvečer (nohejbal, volejbal, házená a jiné míčové hry). Akci podporovala Tělovýchovná jednota Knapovec. Vítáni byli i rodiče s malými dětmi, které si mohly pod dohledem rodičů vypůjčit připravené hry. Všichni měli také možnost ugrilovat si na ohništi vedle dětského hřiště občerstvení, které si každý donesl. Kontakt Seidlmanová Linda, tel.605549501 ohledně klíčů od kurtu a dřeva na grilování.

 

V sobotu 18. dubna 2015 Tělovýchovná jednota Knapovec  připravila pro občany  Knapovce, Horního a Dolního Houžovce tradiční brigádu ke Dni země. Uklízelo se dětské hřiště včetně doplnění nových  okrasných keříků na svahy, okolí sálu, na tenisovém kurtu byla provedena obnova antuky a úprava okolí kurtu, uklízela se veřejná prostranství, která slouží k různým akcím v obcích, dále bylo uklizeno okolí komunikace k letišti, kde neukáznění občané vyhazují odpadky. Na brigádě se sešlo dvě desítky brigádníků - pomáhaly i děti. Brigáda byla ukončena opékáním buřtů a sousedským posezením.                                       

VIZ FOTOGALERIE

Na území Knapovce, Dolního a Horního Houžovce probíhalo od podzimu 2014 restaurování šesti památek kulturního dědictví. Poslední víkend v březnu v rámci Knapoveckého roku byla naučná meditační stezka šesti křížků Po stopách kulturního dědictví Euroregionu Glacensis za účasti veřejnosti a představitelů města Ústí nad Orlicí a Bystrzyce Klodzke slavnostně otevřena. V sobotu 28.března 2015 byla v knapoveckém kostele mše sv. za zemřelé obyvatele, kteří křížky ke slávě Boží v Knapovci, Dolním Houžovci a Horním Houžovci před mnoha lety postavili, a za současné obyvatele, kteří v obcích žijí, pracují a odkaz předchůdců jim není lhostejný. Slavnostní odhalení restaurovaných památek proběhlo v Květnou neděli 29.března 2015.  Za doprovodu výběru dechové hudby Řetůvanky a se zastávkami u opravených křížků se průvod účastníků přesunul zpět ke knapoveckému kostelu. Zde bylo otevření stezky ukončeno. Pro účastníky bylo zajištěno bohaté občerstvení. 

FOTO ZDE       VIDEO ZDE

V pátek 13.února 2015 se Tělovýchovná jednota Knapovec sešla na své Valné hromadě. Hlavním bodem schůze bylo zhodnocení roku 2014 a příprava akcí na rok 2015. Zastupitelé Města Ústí nad Orlicí z řad Tělovýchovné jednoty ing. Zdeněk Bílý a Hana Drobná informovali členy o jednáních s Městem ohledně výstavby nové tělocvičny. V roce 2015 bude zatím zpracován další projekt na novou tělocvičnu, který by měl svou částkou odpovídat realizaci výstavby přijatelnou pro rozpočet Města Ústí nad Orlicí.

 VIZ FOTOGALERIE

 

V sobotu 10. ledna 2015 místní hasiči na Valné hromadě hodnotili svoji činnost za rok 2014. Odpracovali na devět set brigádnických hodin, zúčastňovali se soutěží a pomáhali při rozvodněných tocích. Jejich činnost je bohatá a přes tři desítky členů si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci našich obcí. Valné hromady se zúčastnili i hosté - starostové hasičů okolních obcí, zástupci místního Osadního výboru a Tělovýchovné jednoty Knapovec. 

VIZ FOTOGALERIE

V sobotu a v neděli 10. a 11.ledna 2015 se obce Knapovec, Horní a Dolní Houžovec připojily k Tříkrálové sbírce. Po patnácté nás navštívili Tři králové, kteří přinesli do našich domácností  přání štěstí, zdraví, pokoje a všem občanům dali možnost prostřednictvím organizací Charit přispět potřebným.                          

Oblastní charita Ústí nad Orlicí děkuje všem, kdo se podíleli na letošní Tříkrálové sbírce. Děkujeme za vaše příspěvky do pokladniček - Charita je za tyto prostředky nesmírně vděčná, protože díky nim se nám daří podporovat některé služby, a pomáhat tak potřebným. Za naše tři obce bylo pro Charitu vybráno 6.729,- Kč.

 

USKUTEČNĚNÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2014

24. prosince 2014 na Štědrý den se sešlo desítky knapováků v místním kostele při zpívání vánočních koled. Vchod do kostela a celý kostel byl ozdoben svíčkami a kdo měl zájem odnesl si betlémské světlo.

V neděli 7. prosince 2014 připravila Mateřská škola ve spolupráci s maminkami dětí prodejní výstavu vánočních dekorací. Výdělek z vyrobených vánočních dekorací bude využit na zakoupení  nových dárků dětem Mateřské školy - hračky od Jéžiška.  

 FOTO ZDE A VIZ FOTOGALERIE

V neděli 7. prosince 2014 v rámci Knapoveckého roku se konal ADVENT v kostele - mše svatá,  předvánoční program dětí z Mateřské školy v Knapovci a příchod Mikuláše s nadílkou. Celé odpoledne byla možnost občerstvit se vánočními dobrotami s punčem. Vánoční advent byl podpořen Městem Ústí nad Orlicí, akci připravila PhDr Jana Staňková a P. Vl. Brokeš, děkan. 

U příležitosti Knapoveckého posvícení se v neděli 19. října 2014 v kostele v Knapovci konal koncert souboru Shirim Ashirim. Tři hudebníci Renáta Ulmannová (zpěv, housle, flétna), Tomáš Najbrt (kytara, šalmaj, brač, dudy) a Daniel Matulík (basová kytara) hrají a zpívají současné hebrejské písně a chvalozpěvy, tradiční židovské melodie v moderním zpracování. Trio je díky kombinaci exotických nástrojů, starozákonních textů v hebrejštině a profesionální hudební produkci na české křesťanské scéně zcela výjimečné. Sváteční program zahájila mše svatá a od 16.00 hodin navázal koncert Shirim Ashirim. Po koncertě byla možnost ochutnávek posvícenských koláčů a jiného občerstvení před kostelem. Knapovecké posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného Městem Ústí nad Orlicí.

FOTO ZDE

Hasiči v Knapovci uspořádali dne  6.9.2014 na fotbalovém hřišti v Knapovci 17. ročník Memoriálu Zdeňka Šaldy s diskotékou.

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 9. srpna 2014 na kurtu v Knapovci  5. ročník volejbalového turnaje neregistrovaných hráčů. Vítězství patřilo domácímu družstvu "SPORŤÁCI, které mělo posily ze sousedních obcí. Počasí nám hodně přálo a tak jsme poseděli s dobrým občerstvením do nočních hodin. 

VIZ FOTOGALERIE

Sbor dobrovolných hasičů v Knapovci připravil na sobotu 12. července 2014 na fotbalovém hřišti v Knapovci posezení při hudbě a dobrém občerstvení diskotéku M. Kočího - STARÉ PECKY A FLÁKY.

Knapovecká pouť sv.Petra a Pavla se konala poslední červnovou neděli 29.6.2014.  Bohoslužbu v kostele sv. Petra a Pavla doprovodila rytmická kapela mládeže z Ústí nad Orlicí. Před kostelem i za nepříznivého počasí zahrála skupina country Šedous band. Pro děti byla připravena pohádka literárně-dramatického oboru ZUŠ Ústí nad Orlicí, také houpačky a pro všechny pouťové koláče s dalším občerstvením. Akce byla podporována Městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.

FOTO ZDE

Knapovečtí hasiči se zúčastnili 23.ročníku soutěže v požárním útoku žen a mužů O Černého výra, který proběhl v sobotu 28. června 2014 na hřišti v Černovíru. Soutěže se zúčastnilo celkem 30 družstev, z toho 10 družstev žen a 20 družstev mužů. Soutěž mužů i žen vyhrála družstva z Letohradu Kunčice, druhá místa v obou kategoriích obsadila družstva z Letohradu Orlice. Třetí místo v kategorii žen získaly ženy z Dolního Třešňovce, bronz v kategorii mužů si odvezli muži z Bystřece. FOTO ZDE

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu 7. června 2014   na dětském hřišti v Knapovci "DEN PRO DĚTI". Děti se mohly zúčastnit  pohádkové cesty se soutěžemi, kde je vítali pohádkové bytosti - Popelka, Ježibaba v perníkové chaloupce, Bořek stavitel, Rumcajz, Vodník a Popelka. Děti z Mateřské školy v Knapovci nám zatančily svoje tanečky,  mladí hasiči předvedli útok, Městská policie dětem ukázala auto a ostatní pomůcky - pouta, vestu, houkačku a Červený kříž Ústí nad Orlicí první pomoc. Počasí nám přálo a na 6 desítek dětí si odpoledne hezky užilo. Večer i dospěláci mohli posedět při dobrém občerstvení. Akci podpořilo Město Ústí nad Orlicí a další sponzoři z okolních obcí. 

FOTO ZDE a VIZ FOTOGALERIE

 V sobotu 24. května se v Knapovci konalo základní kolo hasičské soutěže - okrskové kolo, kterého se účastnily sbory okrsku č. 11 - Ústí nad Orlicí. Závodu se účastnily sbory z Černovíru, Hylvát, Knapovce a Ústí nad Orlicí. Závodili zvlášť muži, ženy a mladí hasiči. Z vítězství se nakonec radovali hasiči z Černovíru následovaní hylvátskými a knapoveckými kolegy. Na posledním místě, kvůli nepodařenému pokusu, skončili ústečtí hasiči. V ženách zvítězily hasičky z Černovíra a v kategorii starších žáků mladí hasiči z pořádajícího Knapovce.  

FOTO ZDE

 Květnou neděli 13. dubna 2014 se konalo v knapoveckém kostele  muzikálové představení Píseň písní na motivy mystického textu ze Starého zákona. Autorským muzikálem navázal litomyšlský soubor na úspěšný projekt Živé pašije, se kterým se představil v knapoveckém kostele v roce 2012. Píseň písní je příběhem o hledání Boží lásky, o míjení se a zrání, o překážkách a zkouškách, které dva lidi ve světě rozdělují. V projektu účinkuje přes padesát mladých hudebníků, sólistů, herců, tanečnic a zpěváků z Litomyšle. Po představení bylo občerstvení v duchu českých velikonoc z dílny knapoveckých cukrářek. Zároveň probíhala celé odpoledne v budově mateřské školy prodejní výstava velikonočních dekorací učitelek, maminek a dětí. Akci připravila Jana Staňková - akce byla podporována Městem Ústí nad Orlicí v rámci projektu Knapovecký rok (viz FOTOGALERIE).

V sobotu 12. dubna 2014 Tělovýchovná jednota Knapovec  připravila pro obce Knapovec, Horní a Dolní Houžovec tradiční jarní brigádu ke Dni země. Výzva pro všechny občany obcí o připojení se k jarní brigádě (výřezem křoví, úklidem okolí svých domů a veřejných prostranství) - byla velmi úspěšná. V Knapovci a obou Houžovcích se brigády zúčastnilo na tři desítky brigádníků. V obou Houžovcích a v Knapovci se uklízelo jako o závod. Na dětském hřišti v Knapovci byl dokončen plot, celé dětské hřiště se po zimě vyčistilo, připravil se tenisový kurt na sportovní sezónu. Dále se uklízela místa v okolí autobusových čekáren, v dolní části Knapovce občané vyřezávali nálety v okolí komunikace. Tělovýchovná jednota připravila malé občerstvení. Velký dík patří všem brigádníkům i ostatním občanům, kteří zvelebují okolí svých domů a veřejná prostranství v obcích i během roku (viz FOTOGALERIE).

Tělovýchovná jednota Knapovec v pátek  21.2.2014 zhodnotila na Valné hromadě rok 2013. Hlavní činností v tomto roce bylo vybudování a dokončení hřiště pro děti, kde tělovýchovná jednota byla  hlavním sponzorem v obci nejen finančním, ale i co se týká odpracovaných hodin. Hlavní sportovní činností byla organizace volejbalu, která má stále velkou oblibu v obci. V roce 2014 plánuje tělovýchovná jednota zapojení do sportovních činností v našich obcích nejen dospělé, ale i děti.

Poděkování za lednovou Tříkrálovou sbírku 2014 - Oblastní charita Ústí nad Orlicí upřímně děkuje všem, kdo se podíleli na letošní Tříkrálové sbírce. Děkujeme za vaše příspěvky do kasiček, děkujeme koledníkům, že do našich domovů přinášejí přání zdraví, štěstí a pokoje, děkujeme našim asistentům, kteří sbírku organizují v místě svého bydliště za pomoci farností, skautů a jiných občanských spolků, děkujeme za spolupráci obecním a městským úřadům.  Pro Charitu má tato sbírka velký význam, protože také díky ní se nám daří podporovat některé služby, a pomáhat tak potřebným. Konkrétní výsledky Tříkrálové sbírky a podrobnější informace najdete na webu Oblastní charity: www.uo.charita.cz. Děkujeme za vaši štědrost a přejeme mnoho dobrého v roce 2014. Iva Marková, Oblastní charita Ústí nad Orlicí, Na Kopečku 145, Letohrad (viz FOTOGALERIE).

 

CO SE V KNAPOVCI USKUTEČNILO v roce 2013 

Na Štědrý den v 16.hodin jsme se již tradičně sešli u jesliček v kostele v Knapovci a společně si při svíčkách zazpívali vánoční koledy.

Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby, která se konala v knapoveckém kostele v neděli 22.12.2013  Učinkovali: Studentský symfonický, orchestr DECAPODA, ZUŠ Ústí nad Orlicí, dirigent: Miluše Barvínková, smíšené pěvecké sbory, Familia cantorum Letohrad, Campanula Dolní Dobrouč, soprán: Hana Bauerová, Alt: Lenka Barvínková, tenor: Jan Pokorný, bas: Tomáš Hubený. Akci připravila Jana Staňková v rámci roku Knapoveckých tradic.

Mikuláš v Knapovci. V neděli 8.12.2013 se konal v knapoveckém kostele adventní program pro děti s mikulášskou nadílkou, mše svatá a v Mateřské škole prodejní vánoční  výstava.

Římskokatolická farnost Knapovec v neděli 20. října 2013 v rámci Knapoveckého posvícení připravila  koncert smíšeného pěveckého sboru ALOU VIVAT z Ústí nad Orlicí.  Nedělní program zahájila mše svatá v kostele sv.Petra a Pavla  a navázal koncert sboru ALOU VIVAT. Po koncertě byli pozvány domácí i návštěvníci na posvícenské koláče a občerstvení před kostelem. Knapovecké posvícení je součástí projektu Knapovecký rok podpořeného Městem Ústí nad Orlicí. PhDr.Jana Staňková a P.Vladislav Brokeš.

V sobotu 5. října 2013 se konal IV.ročník volejbalového turnaje smíšených družstev. Turnaj připravila Tělovýchovná jednota Knapovec, zúčastnilo se       5 družstev. Vítězství patřilo domácímu družstvu "POSTRADATELNÍ", kteří si    1. místo zasloužili výbornou bojovností s nováčkem turnaje TJ Hutvald. Turnaj provázela bezva nálada, dobré občerstvení a taky tombola. Posezení pokračovalo do pozdních hodin. Účastníci si odnesli pěkné ceny - děkujeme sponzorům. Akci podpořilo také Město Ústí nad Orlicí. FOTO VIZ FOTOGALERIE

V sobotu 10. srpna 2013 se konal turnaj neregistrovaných v tenisu. Pořadatel Tělovýchovná jednota Knapovec. Po turnaji bylo připraveno posezení a debatovalo se do pozdních nočních hodin.

Knapovecká pouť sv.Petra a Pavla - poslední červnovou neděli 30. 6. 2013 se konala Knapovecká pouť. Pro děti byla připravena od kostela v Ústí nad Orlicí velká stopovací hra, která končila na dětském hřišti v Knapovci. Bohoslužbu v kostele sv. Petra a Pavla doprovodila rytmická kapela mládeže z Ústí nad Orlicí. Po 16. hodině vystoupila skupina historického šermu Lucrezia z Dolní Dobrouče a country kapela Žůžo band z Letohradu. Pro děti byly připraveny houpačky a pro všechny pouťové koláče. Občerstvení a točené pivo zajišťovali Krčmářovi z knapovecké krčmy. Program Knapovecké pouti se konal pod širým nebem na louce pod kostelem. Akce je podporována Městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková, Knapovec 122 a P.Vladislav Brokeš

Tělovýchovná jednota Knapovec a místní Osadní výbor připravili                         na pátek 31. května 2013 slavnostní otevření dětského hřiště, které se nachází v blízkosti Mateřské školy v Knapovci. Starosta Města Ústí nad Orlicí Petr Hájek symbolicky odemkl společně s dětmi bránu hřiště a děti tak dostaly hezký dárek k jejich svátku - nejen hezké prostory na hraní, ale i hračky na pískoviště a míčky. Na hřišti je vybudována dřevěná kruhová lavice s posezením i pro dospěláky pod starobylou lípou, která byla zasázena jako symbol usmíření v roce 1947. Horní část hřiště patří dětem již starším i dospělákům, kteří si zde mohou změřit síly v ruských kuželkách. Počasí se nám na tento podvečer umoudřilo a sluníčko nás také občas pozdravilo. Děti z místní Mateřské školy nám předvedly krásné tanečky při hudbě, mladí knapovečtí hasiči nám zase ukázali, jak umí naši obec reprezentovat při hasičských soutěžích. Maminky připravily pro děti soutěžní pětiboj a jako odměnu dostaly od Tělovýchovné jednoty pěkné dárečky. Večerem nás provázela kapela rodáka Káji Kučery z Vamberka a při dobrém občerstvení i tanečku se akce protáhla až do nočních hodin. 

MLADÍ HASIČI ÚSPĚŠNĚ REPREZENTUJÍ KNAPOVEC PŘI HASIČSKÝCH SOUTĚŽÍCH A UMÍSŤUJÍ SE NA PŘEDNÍCH MÍSTECH (viz FOTOGALERIE). VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM DOSPĚLÁKŮM, KTEŘÍ SE MLADÝM HASIČŮM VĚNUJÍ PŘI PŘÍPRAVÁCH A SOUTĚŽÍCH VE SVÉM VOLNÉM ČASE.

Na sobotu dne 20. dubna 2013 připravila Tělovýchovná jednota jarní brigádu pro všechny občany Knapovce, Horního a Dolního Houžovce.  U sálu se sešla necelá desítka brigádníků - uklidili jsme prostranství  před sálem a pokračovali jsme na dětském hřišti. Dále občané uklízeli v okolí autobusové čekárny u Bioproduktu a v dolním konci Knapovce u komunikace ke hřišti bylo vysekáno křoví. Uklízelo se i v Horním a Dolním Houžovci. Uklízeli i Myslivci s mladými hasiči z Knapovce. CHCEME tak společnými silami přispět k lepšímu vzhledu našich obcí.  Každý brigádník měl volbu, jaké místo úklidu si vybere. Dne 22. dubna je  DEN ZEMĚ a tak bychom mohli každý rok v DUBNU - v sobotu nejblíže tomuto datu, zavést tradici úklidu našich obcí. Pokud jste se  připojili k této výzvě, napište, co jste tuto sobotu uklidili - na mail Knapovce -  knapovecweb@seznam.cz.  DĚKUJEME ZA POMOC VŠEM, KDO SE ZÚČASTNILI BRIGÁDY (viz FOTOGALERIE).

Od úterý 16. dubna 2013 od 17.00 hodin jsme začali  s brigádami na dokončení dětského hřiště. Je potřeba dodělat práce na plotě,  dodělat plochy okolo herních prvků, dokončit pískoviště, vysázet svah mezi herními plochami  a připravit plochu pod další herní prvek - ruské kuželky. Vítáme každého dobrovolníka.  

V sobotu dne 30. března 2013 připravil  Sbor dobrovolných hasičů v Knapovci v hasičské zbrojnici v Knapovci pomlázkové posezení s občerstvením.

V neděli 24. března 2013 Mateřská škola v Knapovci  připravila prodejní velikonoční výstavu. Výtěžek z výstavy bude věnován dětem na vybavení Mateřské školy (FOTO VIZ FOTOGALERIE).

V neděli 24. března 2013 v knapoveckém kostele  bylo odehráno představení pro dva herce z Klicperova divadla Oskar a růžová paní francouzkého dramatika Erica Emmanuela Schmitta. Předvelikonoční akce byla organizována Janou Staňkovou a děkanem Vladislavem Brokešem v duchu českých Velikonoc. Po představení bylo připraveno pohoštění z dílny knapoveckých cukrářek. Akce byla podporována městem Ústí nad Orlicí v rámci projektu Knapovecký rok.

V pátek 15.března 2013 hodnotila Tělovýchovná jednota Knapovec na Valné hromadě v kuželkárně v Hylvátech svoji činnost za rok 2012. Akce TJ jsou hodně ovlivněny havarijním stavem sálu v Knapovci, kde jsou již propadlé podlahy a do sálu střechou zatéká. Stav sálu se řeší s Městem Ústí nad Orlicí a uvidíme jak zastupitelé Města o budoucnosti sálu rozhodnou. Hlavní činností TJ je volejbal a nohejbal. Na tyto aktivity je využíván tenisový kurt u sálu. Pravidelné volejbalové úterky se hodně osvědčily. Na ukončení volejbalové sezóny uspořádala TJ v září již 3. ročník volejbalového turnaje neregistrovaných. Další velkou podzimní akcí bylo budování dětského hřiště. Několik členů Tělovýchovné jednoty společně s ostatními dobrovolníky z obce zde odpracovali mnoho brigádnických hodin, které věnovali dětem a jejich novému hřišti (FOTO z Valné hromady viz FOTOGALERIE).

V sobotu 5. ledna 2013 proběhla v Knapovci, Horním Houžovci a Dolním Houžovci Tříkrálová sbírka. Sbírku organizuje Charita Česká republika. V Knapovci koledovaly čtyři skupinky dětí ve věku od 8 do 15 let a vybraly celkem 7 232 Kč. Všem dárcům patří velké díky.Výtěžek sbírky je určen na provozní náklady občanské poradny, služby „Šance pro rodinu a RC Kopretina Sloupnice", úpravu prostor pro charitní ošetřovatelskou službu v Ústí n.Orlicí, materiálové vybavení charitního Centra sociálních služeb Lanškroun, fond na rozvoj a rozšíření nových projektů a přímou pomoc. Jana Staňová                   Při sbírce se vybralo celkem 7.232,- Kč -  (v Knapovci 5.889,- Kč v Houžovcích 1.232,- Kč)

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

USPOŘÁDANÉ AKCE V KNAPOVCI V ROCE 2012

 Vánoční zpívání u jeslí  -  na Štědrý den 24. prosince 2012 v 16 hodin  jsme se sešli  u betlému a zazpívali jsme si společně vánoční koledy v kostele sv. Petra a Pavla v Knapovci. Domů si každý mohl odnést betlémské světlo  (FOTO viz fotogalerie).

Na Štědrý den 24.12.2012 jsme se sešli v jednu hodinu pod břízami u kostela. Po malém občerstvení a přání hezkých vánoc jsme vyrazili na tradiční vánoční vycházku (FOTO viz fotogalerie).

Mateřská škola v Knapovci vám přeje příjemné prožití svátků vánočních, do nového roku pevné zdraví, štěstí a jen samé radosti… Zároveň bychom rádi touto cestou poděkovali vám všem, kteří jste svou účastí podpořili naši vánoční výstavu. Výtěžek byl předán „Ježíškovi“, děti se mají určitě na co těšit -  MŠ

Římskokatolická farnost ve spolupráci s Mateřskou školkou Knapovec připravili v neděli 9. prosince 2012 adventní odpoledne v kostele sv. Petra a Pavla Knapovec. Od 15.00 hod. se konala mše sv. s lidovým zpěvem,  koncert pěveckého sboru Campanula z Dolní Dobrouče,  předvánoční program dětí z mateřské školky a příchod sv. Mikuláše s nadílkou. V  Mateřské škole Knapovec byla připravena prodejní výstava vánočních dekorací dětí, maminek a učitelek. Advent v Knapovci je součástí Knapoveckého roku podpořeného městem Ústí nad Orlicí. Jana Staňková, Knapovec 122  a P.Vladislav Brokeš, děkan (FOTO ve fotogalerii ).

V SOBOTU 20.října, 28.října, 3.listopadu, 10.listopadu a 17.listopadu 2012 SE SEŠLA PARTIČKA DOBROVOLNÍKŮ, KTEŘÍ MAJÍ ZÁJEM NĚCO V KNAPOVCI UDĚLAT NOVÉHO. PO CELÝ DEN PRACOVALI NA DĚTSKÉM HŘIŠTI U SÁLU. PŘIPRAVILI DOPADOVOU PLOCHU POD HOUPAČKY, ROVNALI TERÉN OKOLO PAMÁTNÉ LÍPY, KDE JE KRUHOVÁ LAVIČKA A BETONOVALI SLOUPKY NA PLOT. VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM, KTEŘÍ SE SOBOTNÍCH (A BRIGÁD VE ČTVRTEK) PRAVIDELNĚ ZÚČASTŇOVALI. VYTVOŘÍ SE TAK CENTRUM NEJEN PRO DĚTI, ALE I RODIČE A PRARODIČE, KDE BUDE PĚKNÁ ODPOČINKOVÁ ZÓNA (FOTO viz fotogalerie).

V knapoveckém kostele sv. Petra a Pavla byla v neděli 21. října 2012 v rámci Knapoveckého posvícení sloužena mše svatá za stavitele kostela a všechny ty, kteří se o něho starají. O hudební doprovod se postarali mladí muzikanti z Ústí nad Orlicí. Po bohoslužbě se konal recitál mladého hudebníka Lukáše Pelce „Chorální inspirace“. Absolvent brněnské konzervatoře skladby a dirigování poskytl divákům nevšední zážitek z nadčasového přednesu gregoriánského chorálu doprovázeného kontrabasem. Umělec v sobě nezapřel pedagogickou praxi učitele etiky a koncert prokládal příběhy a vyprávěním s poučnými konci. Pro diváky a posluchače tak bylo sváteční odpoledne zážitkem nejen uměleckým, ale i duchovním. Akce byla v rámci projektu Knapovecký rok podpořena městem Ústí nad Orlicí - PhDr.Jana Staňková (FOTO viz fotogalerie).

Úterý 2.října 2012 bylo ve znamení ukončení volejbalové sezóny na kurtu v Knapovci. Uskutečnily se poslední volejbalové zápasy, opekly  vuřty, zhodnotila se volejbalová sezóna a po troše podzimního a zimního odpočinku se bude očekávat jaro 2013.

TJ Knapovec připravila na sobotu 15. září 2012 -  již třetí ročník  turnaje smíšených neregistrovaných družstev ve volejbale. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev. Během turnaje byla připravena bohatá tombola, desetiboj pro dvojice s cenami a  večer se  pokračovalo ve sportovním klání pod kaštany až do nočních hodin. Akce byla podporována Městem Ústínad Orlicí (FOTO  fotogalerie).

Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v sobotu dne 1. září 2012 cyklovýlet.

Na sobotu 25. srpna 2012 připravil SDH Knapovec  XV. ročník Memoriálu Zdenka Šaldy v požárním útoku.  Akce se vydařila, večer bylo pozezení při občerstvení a hudbě.
 
Tělovýchovná jednota Knapovec ve spolupráci s Městem Ústí nad Orlicí připravila  dne 18. srpna 2012  Memoriál Martina Rattaye  -  tenisový turnaj s odpolednem pro děti. Od 14 hodin byly připraveny pro děti soutěže, hry, zábava pro malé i velké. Škoda, že na turnaj v tenisu se přihlásilo málo účastníků.
 
Knapovecká pouť - poslední červnovou neděli 24. 6. 2012  se konala v Knapovci tradiční pouť. Mše svatá byla za doprovodu rytmické kapely mládeže z Ústí nad Orlicí. Po mši následoval pod břízami u kostela doprovodný program: kolotoče, houpačky a koncert kapely PPS Ústí nad Orlicí. Nechyběly domácí koláče, opékané buřty a pivo.  Akci podpořilo Městem Ústí nad Orlicí  (FOTO ZDE).
 
Sbor dobrovolných hasičů „mladých“ uspořádal 2. června 2012 od 16 hod. KÁCENÍ MÁJE u obchodu v Horním Houžovci a u hasičárny v Knapovci – dle ohlasů občanů se akce velmi vydařily. 

U Jany Staňkové v Knapovci se konalo veselé tříkrálové odpoledne pro všechny děti a jejich rodiče - setkání koledníků, vedoucích skupinek a organizátorů Tříkrálové sbírky Charity ČR. Setkání se konalo v úterý 22.května 2012 odpoledne. Na co se vlastně při Tříkrálové sbírce vybírá? Soutěže a hry pro děti a opékání buřtů.

Sbor dobrovolných hasičů „mladých“  připravil v pondělí  30. dubna 2012 u obchodu v Horním Houžovci PÁLENÍ ČARODĚJNIC - bylo zde občerstvení, hudba a program pro děti. V Knapovci u budovy hasičů bylo pro knapováky také připraveno posezení s občerstvením.

Sbor dobrovolných hasičů připravil také v pondělí 30. dubna 2012 PÁLENÍ ČARODĚJNIC  u hasičské zbrojnice v Knapovci.V neděli 1. dubna 2012 jsme měli možnost zhlédnout v knapoveckém kostele Muzikál  Živé pašije -muzikálové představení o utrpení a smrti Ježíše Krista. Pašijové hry byly inspirací pro zajímavý projekt Živé pašije, který vznikl v roce 2010 v Litomyšli. V projektu účinkuje téměř šedesát mladých zpěváků, herců, sólistů, tanečnic a muzikantů (rocková kapela, smyčcový sextet, žesťové trio). Po představení  bylo u kostela zajištěno občerstvení v duchu lidových tradic a českých Velikonoc. Akce  byla podporována městem Ústí nad Orlicí, připravila Phdr Jana Staňková. Vystoupení mělo veliký úspěch a diváci zcela zaplnili knapovecký kostel (FOTO ZDE a fotogalerie).
 V mateřské škole v Knapovci se konala v neděli 1. dubna 2012 tradiční velikonoční výstava. Výtěžek z výstavy bude použit pro děti z MŠ.
 
Tělovýchovná jednota Knapovec připravila v pátek 30.3.2012  brigádu. Brigáda byla na tenisovém kurtu - příprava kurtu na sezónu, úklid na sále , v okolí sálu a hrabání pozemku pod břízami u kostela.
 
Tělovýchovná jednota Knapovec v sobotu 24. března 2012 na Valné hromadě hodnotila svoji činnost za rok 2011. Připravila plán akcí na rok 2012. Tělovýchovná jednota očekává výsledky žádostí o dotace na novou tělocvičnu a  dětské hřiště.
DOBROVOLNÍ HASIČI BILANCOVALI ROK 2011 - v sobotu 14. ledna 2012 se v Knapovci a Hylvátech konaly výroční valné hromady ústeckých sborů dobrovolných hasičů. Knapovečtí hasiči mají celkem 36 členů a 17 mladých hasičů. Sbor v roce 2011 pořádal nebo se účastnil více jak 20 hasičských, kulturních a jiných akcí a jeho členové se také účastní pravidelných námětových cvičení.

Místní část Knapovec se připojila k Tříkrálové sbírce Charity ČR. V sobotu 7. a neděli 8. ledna 2012 koledovaly v Knapovci, Dolním a Horním Houžovci tři skupinky dětí a navštívily všechny místní domácnosti. Vybrané peníze budou použity na záměry Charity ČR: na provozní náklady občanské poradny, služby „Šance pro rodinu a RC Kopretina Sloupnice", úpravu suterénních prostor pro charitní ošetřovatelskou službu v Ústí n.Orlicí, materiálové vybavení charitního centra sociálních služeb Lanškroun, fond rozvoje a rozšíření nových projektů a přímou pomoc. Všem dárcům velmi děkujeme!n (FOTO viz fotogalerie).

 

CZDEEN

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | © hpvorlagen24